Beckett w dominikańskiej "Szkole Czytania"

Kolejne spotkanie z dziełem irlandzkiego noblisty, Samuela Becketta odbędzie się 23 kwietnia w Krakowie. Tym razem uczestnicy dominikańskiej "Szkoły Czytania" pochylą się nad tekstem pt. "Wtedy gdy". Spotkanie literackie poprowadzi znawca i tłumacz dzieł Becketta oraz wybitny reżyser jego sztuk - Antoni Libera.

 

Podczas seminarium będzie można kupić najnowszą, niedostępną jeszcze w księgarniach książkę Antoniego Libery zatytułowaną "Niech się panu darzy".


W ramach seminarium zaplanowano pięć spotkań, podczas których uczestnicy dyskutują nad tekstami jednego z największych pisarzy i dramaturgów XX w., Samuela Becketta, w których bohaterowie zadają pytania o sens życia i miejsce człowieka na ziemi.

 

Na każdym spotkaniu omawiany był inny tekst pisarza, m. in. "Ostatnia taśma" i "Czekając na Godota". Jutrzejsze spotkanie ma charakter otwarty.

 

23 kwietnia odbędzie się ostatnie z pięciu spotkań. Seminarium prowadzi Antoni Libera, tłumacz Becketta i reżyser jego sztuk. Spotkanie odbędzie się w "Czułym Barbarzyńcy“ w Krakowie, przy ul. Powiśle 11.

 

O. Janusz Pyda OP, pomysłodawca Szkoły Czytania, podkreślił, że twórczość Becketta jest nadal aktualna i niewątpliwie stanowi ona swoistego rodzaju portret współczesności i współczesnego człowieka. "Cała trudność polega jedynie na tym, iż portret ów jest arcy-prawdziwy, namalowany bez żadnych "upiększeń". Beckett jest w swych tekstach i sztukach brutalnie szczery" - wyjaśnia.

 

"Szkoła Czytania" to projekt edukacyjny i społecznościowy. Jest to pomysł ojców dominikanów na poprawienie złych wyników czytelnictwa w Polsce. Wydawcą portalu jest Fundacja "Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii", która powstała jako odpowiedź na wyraźną potrzebę edukacji w zakresie podstaw filozoficznych i teologicznych niezbędnych do zrozumienia wiary i miejsca Kościoła w świecie współczesnym.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook