Światowy Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci

Radio Watykańskie
(fot. malthe /flickr.com)

Na świecie żyją miliony dzieci niewolników. Przyjmuje się, że jest ich co najmniej 5 mln. Dziś przypada dzień walki z tym zjawiskiem.

 

Handel dziećmi, zmuszanie ich do pracy lub żebractwa czy wykorzystywanie seksualne dotyczy wielu krajów na świecie, również w Europie. Według danych Eurostatu w latach 2008-2010 w 27 państwach Unii Europejskiej zidentyfikowano ponad 23,5 tys. dzieci, które padły ofiarą handlu ludźmi.

 

W rzeczywistości jest ich o wiele więcej. W Wielkiej Brytanii, najmłodsi są często zmuszani do żebractwa, a w Hiszpanii do uprawiania prostytucji. Jednak najgorzej sytuacja dzieci wygląda w krajach trzeciego świata, gdzie wykorzystywane są do niewolniczej pracy w kopalniach, bądź przy wydobyciu diamentów. Co więcej, w rejonach ogarniętych konfliktami nadal spotykane są dzieci żołnierze.

 

Światowy Dzień Walki z Niewolnictwem Dzieci obchodzi się co roku 16 kwietnia już od 18 lat. Ustanowiono go po tym jak 12-letni chłopiec z Pakistanu został zamordowany, gdy zaczął skarżyć się na doznawane molestowanie.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook