Senegal: profanacja figury Matki Bożej

Radio Watykańskie

"Te powtarzające się akty są prowokacją skierowaną przeciwko wspólnocie katolickiej". W ten sposób kard. Théodore-Adrien Sarr stanowczo potępił kolejną profanację, do której doszło 4 kwietnia w Senegalu. Nieznani sprawcy zniszczyli głowę figury Matki Bożej w jednym z kościołów Dakaru.

 

Arcybiskup stolicy Senegalu podkreślił, że ludzie, którzy dopuszczają się takich aktów, ustawicznie osłabiają pokój społeczny, który jest tak ważny dla wspólnot wyznaniowych. W wywiadzie udzielonym jednej z lokalnych rozgłośni hierarcha zaapelował do sprawców o opamiętanie.

"Wzywam autorów takich aktów, by zdali sobie sprawę ze swej odpowiedzialności. Wydaje się, że są to akty prowokacji wobec wspólnoty katolickiej, gdyż nie są to zdarzenia odosobnione. Chcę powiedzieć sprawcom, że jeśli widzicie ludzi żyjących w pokoju i dopuszczacie się jego zakłócania, to sprawa jest poważna. Przed Bogiem wzywam Was do poszanowania pokoju, który zastajecie; pokoju, którym żyją ludzie w Senegalu. Takie działania nie są dziełem Boga, ale diabła, któremu na niczym inny nie zależy, jak tylko na dzieleniu, nienawiści i śmierci" - dodał purpurat.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook