JezusNaStadionie.pl - czyli Narodowy się przyda

o. John Bashobora

"Jezus zbawia, każdy, kto w Niego wierzy, na pewno nie zostanie zawiedziony" to temat rekolekcji, które 6 lipca poprowadzi na Stadionie Narodowym w Warszawie ks. John Baptist Bashobora, kapłan z katolickiej diecezji Mbarara w Ugandzie. Całe przedsięwzięciem swoim patronatem objęła diecezja warszawsko-praska.

 

W związku ze zbliżającym się spotkaniem ewangelizacyjnym abp Henryk Hoser wystosował do wiernych specjalny list, w którym zaprasza wszystkich na lipcowe rekolekcje. "Każda okazja jest dobra, by głosić z mocą Słowo Boże" - podkreśla. - "Jezus Chrystus pragnie mówić do naszych serc i przez swoje Słowo dawać nam nowe życie. Jego Słowo jest żywe i skuteczne, dlatego zapraszamy wszystkich spragnionych łaski i doświadczenia mocy Słowa, które stało się Ciałem" - napisał bp warszawsko-praski.

W programie spotkania na Stadionie Narodowym będzie modlitwa różańcowa, trzy konferencje, wspólne uwielbienie Jezusa oraz Msza św. pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.

Ks. John Baptist Bashobora pochodzi z katolickiej Diecezji Mbarara w Ugandzie. Ukończył w Rzymie studia z zakresu teologii duchowości i psychologii. Święcenia przyjął w 1972 roku. Na co dzień pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji. Jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej oraz zajmuje się tysiącami ugandyjskich sierot. Fundacja ks. Johna "Father Bash Fundation" zajmuje się prawie 6 tysiącami dzieci. W większości są to sieroty, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS, ale są też dzieci porzucone przez swoje matki, a nawet noworodki znalezione na śmietnikach.

Do Polski ks. John przyjechał już raz w roku 2007. Poprowadził wtedy spotkanie w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach, gdzie w dniach 27-30 września odbyła się sesja Strumienie Miłosierdzia.

Wszelkie informacje oraz zapisy na spotkanie dostępne są na stronie JezusNaStadionie.pl. Na dzień dzisiejszy zapisało się już 21 tys. 305 osób.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Alfista 07:29:25 | 2013-04-05
Na niektórych przedstawieniach ludzie wiją się jak węże, na innych wyją jak wilki, ciągle coś nowego, zwykłe upadanie w duchu już się przejadło.
Może tym razem dojdzie do wskrzeszenia? Podobno jak podają źródła rekolekcjonista wskrzesił już 27 osób według innych 40 osób.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~paweł 21:51:04 | 2013-04-04
o. John ma swoją stronę w Internecie i tam można zobaczyć zdjęcia, filmy-kazania z różnych spotkań w Polsce - niedawno miał 3 turnusy rekolekcyjne

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~WIerny 20:33:17 | 2013-04-04
Cóż za znajomość tematu... o. John był już raz w Polsce? :D
Przyjeżdża do Polski nawet kilka razy w roku... ogarnijcie się.

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook