Kraków: obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Modlitewne czuwanie, Msza św. oraz koncert "Szukam Was" w hołdzie Janowi Pawłowi II to wydarzenia, które zaplanowano w Krakowie z okazji ósmej rocznicy śmierci Ojca Świętego.


Sanktuarium bł. Jana Pawła II oraz Ruch Światło-Życie archidiecezji krakowskiej zapraszają na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się 2 kwietnia Mszą św. o godz. 17. Po nabożeństwie odbędzie się modlitewne zasłuchanie. Natomiast od godz. 19 do 21.37 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Organizatorem wydarzeń jest Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się"! Oraz Ruch Światło-Życie archidiecezji krakowskiej.

 

Z kolei Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zaprasza na koncert pt."Szukam Was" w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odbędzie się w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Augustiańskiej 7. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

 

- Chcemy w oryginalny sposób przypomnieć postać Jana Pawła II i promować tego niezwykłego Polaka. On pomógł w odzyskaniu wolności narodów i otworzył świat na przesłanie solidarności. On przemieniał i otwierał ludzi na dobro jak nikt inny ze współczesnych. Jak to Jego dziedzictwo kontynuować w nas, dla nowych pokoleń? Jak budować społeczność solidarną i otwartą? Jak zagospodarować obszar wolności w życiu różnych wspólnot? Te pytania towarzyszyły autorom 10 utworów napisanych na podstawie "Testamentu" Jana Pawła II kilka lat po jego śmierci - podkreślają organizatorzy.

 

Muzykę skomponował krakowski kompozytor Bartosz Tomaszek, autorem słów jest poeta Michał Zabłocki. Koncert składa się 10 utworów muzycznych. pt.: "Szukam was", "Mój Prymasie", "Módlcie się", Nieziemska miłość", "Na starość", "Świątynie Bożego Miłosierdzia", "Nie chcę nic dla siebie","Tylko normalnie o mnie mówcie", "Nie spieszcie się", "Amen".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Michał P. 22:30:17 | 2013-04-02
Byłem na koncercie w kościele św. Katarzyny - wytrzymałem może do 6 utworu. Tego naprawdę nie dało się słuchać-gdybym nie widział tam Adama Niedzielina, to nie uwierzyłbym, że on się podpisał pod tym projektem. Może w takim dniu jak dziś warto byłoby się zastanowić, czy w Kościele jest miejsce na bylejakość. czy o to chodziło Papieżowi Janowi Pawłowi II? jestem rozgoryczony...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kochaliście to słuchajcie 13:30:40 | 2013-04-02
Światu (. . . ) potrzeba Bożych szaleńców, którzy będą szli przez ziemię, jak Chrystus, jak Chrystus, jak Wojciech, Stanisław czy Maksymilian Maria Kolbe (. . . ), którzy będą mieli odwagę miłować i nie cofną się przed żadną ofiarą.

• Trud pracy i dzieła przeszłych pokoleń stanowią dla nas wyzwanie, aby w dalszym ciągu czynić sobie ziemię poddaną, tę ziemię, którą Stwórca nam dał w posiadanie - dał i zadał równocześnie.

JP II
• Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek.

Oceń odpowiedz

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook