II Ekstremalna Droga Krzyżowa w Gliwicach

(fot. PetrusSilesius / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)

W piątek wieczorem w Gliwicach wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa. Wierni przejdą 42 km ulicami miasta. Jedną z najważniejszych intencji, która będzie towarzyszyła uczestnikom to modlitwa za papieża Franciszka.


- Jest to forma indywidualnej ofiary, którą w ten specyficzny sposób, naśladując Pana Jezusa chcemy przejść nie dla pożytku fizycznego, ale dla pożytku duchowego - wyjaśnia ks. Artur Pytel, organizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.


Trasa będzie w tym roku wiodła od kościoła św. Krzyża w Gliwicach przez: Żerniki, Os. Kopernika, Łabędy, Kozłów, Sośnicowice, Smolnicę, Ostropę do gliwickiej Katedry. Do przejścia są 42 km.


W piątek o godz. 21.00, w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Gliwicach, zostanie odprawiona Msza św. dla uczestników EDK. Po niej wierni w kilkuosobowych grupach ruszą wyznaczoną trasą. Główną intencją tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest modlitwa o potrzebne łaski dla papieża Franciszka.

 

Możliwość zapisania się będzie jeszcze przed samą Mszą od godziny 20:00 przy parafii Podwyższenia Krzyża Św.

 

W minionym roku Diecezja Gliwicka organizowała pierwszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Wtedy wierni przeszli trasę z Gliwic do Piekar Śląskich.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook