Młodzi! Bądźcie sercem i ramionami Jezusa

(fot. doug / flickr.com)

"Bądźcie sercem i ramionami Jezusa" - zachęca młodych ludzi bp Tadeusz Rakoczy w specjalnym zaproszeniu do udziału w diecezjalnych obchodach 28. Światowego Dnia Młodzieży. W Niedzielę Palmową, 24 marca młodzi ludzie przejdą w procesji z palmami spod kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej do pobliskiej katedry.


Ordynariusz bielsko-żywiecki przypomniał w swym liście słowa z aktualnego Orędzia Benedykta XVI do ludzi młodych o tym, że ewangelizacja rozpoczyna się zawsze od spotkania z Panem Jezusem, i że doświadczenie Jego miłości, budzi chęć dzielenia się z innymi "pięknem tego spotkania i radością, rodzącą się z tej przyjaźni".

 

"Ufam, że w naszym Kościele Beskidzkim nie brakuje takich młodych ludzi, którzy poprzez życie rodzinne i świadectwo wiary rodziców, poprzez systematyczną katechezę i zaangażowanie we wspólnotach i ruchach żywią w swoim sercu pragnienie dzielenia się tym bezcennym darem jakim jest wiara" - napisał ordynariusz.

 

Biskup zachęcił do większego zaangażowania się w dzieło nowej ewangelizacji. "Drodzy przyjaciele rozejrzyjcie się wokół siebie. Zobaczcie szczególnie tych, którzy utracili sens życia, którzy oddalili się od Chrystusa. Ewangelizować oznacza nieść innym Dobrą Nowinę o zbawieniu. Bądźcie sercem i ramionami Jezusa" - zaznaczył.

 

Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany w Niedzielę Palmową w wymiarze diecezjalnym, zainicjował bł. Jan Paweł II w 1986 roku. Hasłem tegorocznej edycji tych spotkań, zgodnie z Orędziem Benedykta XVI, są słowa "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28, 19).

 

Jak co roku młodzież diecezji bielsko-żywieckiej zgromadzi się w Niedzielę Palmową przy kościele Trójcy Przenajświętszej, aby w uroczystej procesji przejść do katedry św. Mikołaja. Po Eucharystii na placu katedralnym zaplanowana jest część artystyczna. Będzie także można posilić się wojskową grochówką.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?