Poznań: w niedzielę rusza IX Maraton Biblijny

25 parafii Poznania i okolic weźmie udział w rozpoczynającym się w niedzielę IX Maratonie Biblijnym. Wspólne czytanie Pisma Świętego potrwa do 18 marca.

 

Jak poinformował w sobotę rzecznik prasowy kurii metropolitalnej w Poznaniu ks. Maciej Szczepaniak, w tym roku hasłem towarzyszącym publicznemu czytaniu Biblii są słowa: "Bądźcie solą ziemi". Do czytania zgłosiło się ponad 1,5 tys. osób.

 

- Biblia tradycyjnie została podzielona na tysiąc pięćset fragmentów. Publiczne czytanie Pisma Świętego zainauguruje w poznańskim kościele pw. Wszystkich Świętych msza św. - podał ks. Szczepaniak.

 

Maratończycy będą czytać tzw. Biblię Poznańską, czyli tłumaczenie Pisma Świętego opublikowane w Poznaniu w latach 80. Specjalnie wydany na maraton egzemplarz Biblii Poznańskiej waży 18 kg.

 

IX Maraton Biblijny zakończy się w parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku. Organizacją maratonu zajmuje się Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

 

Poznański Maraton Biblijny jest najstarszym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Pierwszy odbył się w 2005 r. w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych na Grobli w Poznaniu. Przez 120 godzin Biblię czytało non stop 876 osób. Rok później zaproszono do udziału już 1500 osób, a czytanie trwało 10 dni.

 

Od 2007 roku maraton przybrał formę "wędrującą" i odbywa się w różnych parafiach Poznania i archidiecezji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook