Zabity za argumentowanie wiary w Chrystusa

Radio Watykańskie
(fot. elimnmsu / flickr.com)

Dyskusja dwóch mężczyzn w Pakistanie na tematy religijne zakończyła się morderstwem. Do zdarzenia doszło w Lahaurze, gdzie 45-letni chrześcijanin Roshan Masih wdał się w rozmowę o wierze z muzułmaninem Sohalilem Akhatarem.

 

Ten ostatni poczuł się dotknięty, jak to określił, "bluźnierczymi" argumentami swego adwersarza, odczekał dogodnej chwili i z zimną krwią zastrzelił chrześcijanina.

 

Świadkowie powiadomili policję. Morderca został aresztowany i oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Śledztwo wykaże, czy zostanie postawiony przed sądem.

 

Obrońcy praw człowieka wskazują, że ten kolejny akty przemocy pokazuje dramatyczną sytuację pakistańskich chrześcijan, którzy nie mogą nawet występować w obronie swej wiary, by nie zostać oskarżonymi o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~DPMS 19:20:28 | 2013-03-02
Witajcie w klubie religijnych fanatykow. Tym się właśnie roznia ateisci od nawiedzonych religiantow. Z ateista mozesz sobie uciac rozwijajaca dyskusje, poprowadzic intelektualny spor o prawdopodobienstwie istnienia absolutu. Natomiast bracia w wierze - islamisci - utną ci łeb przy sposobności.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Cor Cogitans 00:18:14 | 2013-02-23
W średnich wiekach na takie dictum był prosty przepis: mężni, nudzący się rycerze jechali do Ziemi Świętej i tam pilnowali, by naszym pątnikom włos z głowy nie spadał. Jakby Europa była katolicka, to już dawno by polskie konie piły wodę z Nilu lub Eufratu. Eeech...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kati 22:18:06 | 2013-02-22
W jakim sensie nie będzie?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wierny 21:45:06 | 2013-02-22
Pozostaje tylko mężnie ginąć za wiarę. Islamu wkrótce nie będzie więc nie ma o czym mówić.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?