Kraków: "Wielki Kolega Jan Paweł II"

(fot. dekr / flickr.com)

"Wielki Kolega Jan Paweł II" - to monodram aktorki Haliny Kwiatkowskiej, wieloletniej koleżanki Karola Wojtyły z lat szkolnych i studenckich, z którym występowała m.in. na scenie Teatru Rapsodycznego. Spektakl odbędzie się 11 lutego w galerii Stradomskiego Centrum Dialogu w Krakowie.


Tematem spektaklu są wspomnienia i anegdoty o wielkim Polaku - od czasów Wadowic aż do Watykanu, a wszystko to przeplatane jest poezją z tajnego Teatru Rapsodycznego.

 

Halina Kwiatkowska wspomina, że Karol Wojtyła nigdy nie tracił czasu, uczył się języków obcych i zawsze można go było zobaczyć zaczytanego. Już w gimnazjum fascynowały go poważne dzieła filozoficzne i literackie.

 

"Granie w Teatrze Rapsodycznym przydało się Papieżowi w pełnieniu jego wielkiej godności. Teatralna praktyka wyrobiła u niego siłę głosu i wspaniałą dykcję, a także dała łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi" - uważa Halina Kwiatkowska. "Kapłaństwo nigdy nie stało się zakopaniem tych ogromnych talentów aktorskich" - dodaje.

 

Halina Kwiatkowska, wieloletnia aktorka Starego Teatru i wykładowca Akademii Teatralnej w Krakowie przedstawia monodram na podstawie swojej książki o "Wielkim Koledze Janie Pawle II", z którym los zetknął ją w "Ślubach panieńskich" Aleksandra Fredry, wystawianych w wadowickim gimnazjum. U boku Karola Wojtyły zagrała wówczas Anielę.

 

Spektakl będzie można zobaczyć w poniedziałek 11 lutego o godzinie 18.30 w galerii Stradomskiego Centrum Dialogu przy ul. Stradomskiej 11 w Krakowie.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook