O. Knabit: Katolik powinien mówić jasno "nie"

(fot. orin / flickr.com)

Katolik powinien mówić jasno: związki partnerskie - nie, in vitro - nie aborcja - nie, zdrady małżeńskie - nie - podkreślał 3 lutego w Łodzi o. Leon Knabit. Benedyktyn z Tyńca apelował, by nie przejmować się tym, że ktoś skomentuje "zacofany", "moher", "armia Rydzyka". - Ja jestem armią Chrystusa i Niepokalanej - mówił o. Knabit.


Spotkanie ze znanym benedyktynem odbyło się w kościele pw. św. Elżbiet Węgierskiej. Zorganizowało je Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

 

O. Knabit zachęcał do odważnego dawania świadectwa swojej wiary. - Przyszliśmy do kościoła, należymy do mniejszości w Polsce - mówił benedyktyn z Tyńca. - Kiedy wyjdziemy z kościoła, ta nasza grupa roztapia się w tej wielkiej Łodzi, o której kiedyś się mówiło, że jest czerwona, a dzisiaj jest jaka? Nijaka - podkreślał o. Leon.

 

W sytuacji, gdy ludzi wierzących jest mniejszość, a Kościołowi zdarzają się błędy i sytuacje nawet bulwersujące, "tym bardziej muszę go kochać, tym bardziej o nim mówić, tym bardziej dzielić się swoją wiarą". To dzielenie jest konieczne, bo "wiara marnieje, więdnie, kiedy nie jest przekazywana".

 

Po wyjściu z kościoła ludzie wierzący "roztapiają się w morzu niewierzących" - mówił benedyktyn. - Jeśli jestem wierzący, powinienem to pokazywać. Trzeba pogłębiać wiadomości religijne. To, że coś było kiedyś, nie oznacza, że to już mnie nie dotyczy" - mówił o. Knabit i wyliczał rzeczy, które każdy katolik powinien robić, tak jak jego przodek sprzed kilkudziesięciu lat. - Tak samo klękam, tak samo się żegnam, tak samo się modlę, tak samo mówię o Bogu. Wyraźnie mówię, że związki partnerskie to nie, in vitro - nie, aborcja - nie, zdrada małżeńska - nie. Nie będę się przejmował tym, że ktoś powie: 'o, zacofany', 'o, moher', 'o, armia Rydzyka'. Ja jestem armią Chrystusa i Niepokalanej - podkreślał benedyktyn z Tyńca.

 

O sile tej armii może świadczyć przypadek akcji SMS-owej, w której pojawiła się prośba o modlitwę w intencji kobiety, która chciała dokonać aborcji. - Modlitwa setek, tysięcy ludzi, pomogła w ocaleniu tego jednego życia - mówił o. Knabit.

 

Po liturgii, już w sali im. Błogosławionego Jana Pawła II, o. Knabit wygłosił wykład o wierze i odpowiadał na pytania. Dotyczyły m.in. pracy w niedzielę, szacunku dla Komunii Świętej czy konieczności przewagi mówienia o postawach dobrych w stosunku do postaw grzesznych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (20)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kusiciel nie śpi 23:58:29 | 2013-02-26
 
Wąż czuwa ....Poszli
Za nimi bezszelestny wąż
Ale po chwili zawrócił
Aby zdać sprawę z wydarzeń
Na pospiesznie zwołanym zebraniu
Które tej nocy wyznaczył Belzebub

Dzwony katedr umilkły
Tylko od czasu do czasu nocną ciszę przerywają
Nawoływania postępowych aktywistów
Którzy postanowili świat uwolnić od Boga
Czesław Wójcik – Uglis

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Legion 23:36:06 | 2013-02-26
tak, tak drodzy katolicy, nie zmieniajcie swoich przyzwyczajeń, trwajcie w swojej prymitywnej wierze, że pożerając ciało swojego boga on was weźmie do nieba. Trwajcie a dobór naturalny już wkrótce rozjedzie was jak walec. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Małgosia 16:51:30 | 2013-02-13
IX przykazanie i nie dla antykoncepcji -najlepsza akcja przeciwko zdradom i rozwodom prowadzona od ilu lat!?
                      Czym dla wielu jest miłość?                                pozdrawiam

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~też nie 12:29:50 | 2013-02-12
Ale czy ktoś zauważył, by z równym zaangażowaniem prowadzono akcję uświadamiającą jakim nieszczęściem są zdrady prowadzące do rozpadów małżeństw?

...

nie
wręcz słychać coś przeciwnego:
"on/ona cię nie kocha, znajdź sobie kogoś innego" !!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nie 12:27:34 | 2013-02-12
Jeśli chodzi o trzy pierwsze sprawy, co do których katolik powinien mowić  NIE, to rzeczywiście widać, że Kościół do tego dąży, choćby przez organizownie protestacyjnych marszów, drastycznych wstaw obrazujących zakrwawione szczątki zabitych dzieci, czy masę artykułów w prasie, internecie, lub listów pasterskich albo homilii?

Ale czy ktoś zauważył, by z równym zaangażowaniem prowadzono akcję uświadamiającą jakim nieszczęściem są zdrady prowadzące do rozpadów małżeństw?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~;) 15:12:04 | 2013-02-10
Jeśli "zdrady małżeńskie - nie!", to skąd się bierze troska duchownych o związki niesakramentalne? Życie w nich to notoryczne zdradzanie małżonka

...

z hipokryzji ?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nobody 13:46:07 | 2013-02-10
Jeśli "zdrady małżeńskie - nie!", to skąd się bierze troska duchownych o związki niesakramentalne? Życie w nich to notoryczne zdradzanie małżonka

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Katty 11:21:59 | 2013-02-07
Ja w zwiazku z tym, ze zle sie dzieje w Kosciele, jestem we Francji, jest kompletny balagan...Widze potrzebe modlitwy za Kosciol, za Kaplanow, szczerej i osobistej, tak jak sie modliwy za malzonka, dziecko...I musimy swiadczyc, mowic nie. Tu we Francji nikogo, poza mna, nie szokuje opowiesc o parze lesbijek, ktore sobie pojechaly do Hiszpanii na in vitro, bo bardzo chcialy miec dziecko...Albo historia dwoch homo, ktorzy placa kobiecie, za urodzenie dziecka. Jeden z nich deklaruje sie jako ojciec, a matka sie  zrzeka jeszcze w szpitalu. Poczecie tez nie odbywa sie w sposob naturalny, oszczedze sobie jednak szczegulow... Kochani, broncie kraju, zeby taka zgnilizna nie zagnuezdzila sie w Polsce...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ewa 21:48:43 | 2013-02-05
Księża też u siebie powinni posprzątać bo w ich szeregach są homoseksualiści czynni niestety. Znam nawet takiego choć oni się ukrywają jak mogą. To jest smutkiem i ranądla wielu. Przykro to pisać ale niestety tak jest. A Ojciec Leon ma w pełni racji. Nie związkom homoseksualnym, nie - in vitro, nie eutanazji, nie aborcji.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nex 15:25:48 | 2013-02-04
Również księża powinni mówić NIE popieraniu eutanazji, homo przez Owsiaka i świtę...

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook