Ks. Sawczuk biskupem w diecezji siedleckiej

(fot. szpaki.sacro.pl)

Niespełna 51-letni ks. prałat Piotr Sawczuk 19 stycznia został mianowany przez papieża Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej. Dotychczas był on wikariuszem generalnym tej diecezji i m.in. kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Siedlcach.

 

Ks. prałat Sawczuk w Kurii Diecezjalnej pracuje od ponad 16 lat, początkowo jako notariusz, ostatnio jako kanclerz oraz wikariusz generalny. W jednym z wywiadów dla prasy parafialnej mówił: "Gdybym zamknął się tylko w murach Kurii czułbym się jak urzędnik, a chodzi mi o to, by przede wszystkim być kapłanem".

Biskup nominat pochodzi z parafii Stara Kornica k. Łosic w południowej części Podlasia. Urodził się 29 stycznia 1962 r. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego 6 czerwca 1987 r. w Siedlcach przyjął święcenia kapłańskie.

Następnie studiował prawo kanoniczne. W 1996 roku obronił doktorat z prawa kanonicznego na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, po przedstawieniu rozprawy pt. "Communicatio in sacris w kanonicznym prawie karnym".

Obecnie pracuje również jako sędzia w Sądzie Biskupim oraz jest wykładowcą prawa kanonicznego m.in. w Instytucie Teologicznym w Siedlcach oraz w tamtejszym Seminarium Duchownym.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?