Metropolita Berlina: Nie dla eutanazji!

Kardynał Rainer Maria Woelki (fot. Botulph / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Metropolita berliński kard. Rainer Maria Woelki wezwał wiernych do powiedzenia "jasnego i jednoznacznego "Nie"" dla eutanazji. Hierarcha podkreślił, że życie jako dar Stwórcy nie jest w dyspozycji człowieka.

 

W kazaniu wygłoszonym w katedrze św. Jadwigi hierarcha zaapelował o opór wobec "kultury śmierci we wszelkich jej odmianach" oraz "fali przemocy", której można było doświadczyć w ubiegłym roku.

Jak donosi niemiecka agencja KNA, kard. Woelki krytycznie odniósł się do apeli o stosowanie eutanazji i dodał, że podobne wezwania będą zdarzać się coraz częściej. Jednak życie pozostaje darem Stwórcy. - Dlatego człowiekowi nie przystoi wydawać dyspozycji co do końca swojego czy cudzego życia - podkreślił hierarcha, odnosząc się w ten sposób pośrednio do tzw. "testamentu życia". Medycyna paliatywna może nawet w najtrudniejszych przypadkach uśmierzyć ból i cierpienie. - To jest droga przyszłości, prawdziwie ludzka droga - powiedział metropolita berliński.

Kard. Woelki potępił eskalację przemocy, "która w niektórych przypadkach kończy się wystąpieniem ofiar śmiertelnych". Wezwał do powzięcia działań prewencyjnych, by ukrócić ten proceder. - Wierzący, inaczej wierzący oraz niewierzący są w takim samym stopniu wezwani do wniesienia swego wkładu w pokojowe współżycie w naszym mieście - powiedział arcybiskup niemieckiej stolicy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Jakub 15:58:23 | 2013-01-18
Jeśli to dar, to chyba moja rzecz, co z darowanym zrobię. W eutanasii powinna obowiązywać wolność sumienia. Każdy sam z siebie zda sprawę Bogu w dniu sądu i myślę, że to będzie akurat jeden z prostszych punktów do wytłumaczenia na wieczności ...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook