"To jest działanie wymierzone w polską rodzinę"

O odrzucenie projektów dotyczących wprowadzenia związków partnerskich, które mają być rozpatrywane w styczniu przez Sejm RP zaapelowało dziś Forum Kobiet Polskich. Jego prezes Ewa Kowalewska zwraca uwagę, iż proponowane projekty zmierzają do "niszczenia więzi społecznych i wspólnoty podstawowej, jaką jest rodzina".

 

- Skutkiem zapewnienia parom homoseksualnym takiego samego statusu, jaki posiada małżeństwo kobiety i mężczyzny, będzie marginalizowanie związku małżeńskiego i rodziny - przestrzega Forum zrzeszające 56 organizacji kobiecych.

 

Tekst oświadczenia:


Rozpatrywanie przez Sejm RP podczas obrad w dniach 23-25 stycznia 2013 r. projektów dotyczących wprowadzenia związków partnerskich odbieramy jako działanie mające na celu odwrócenie uwagi od rzeczywistych problemów gospodarczych i demograficznych oraz wywoływanie dyskusji na tle światopoglądowym.

 

Jest wyjątkowo niezrozumiale, dlaczego w sytuacji osłabienia rodziny (czego symptomem są m. in.: pogłębiająca się zapaść demograficzna, wzrastająca liczba rozwodów, coraz częstsze umieszczanie dzieci w placówkach opieki zastępczej, brak skutecznego programu polityki prorodzinnej oraz masowa emigracja Polaków) zmierza się do kolejnych działań uderzających w rodzinę przez zamiar wprowadzania tzw. związków partnerskich.

 

Skutkiem zapewnienia parom homoseksualnym takiego samego statusu, jaki posiada małżeństwo kobiety i mężczyzny, będzie marginalizowanie związku małżeńskiego i rodziny.

 

Obecnie potrzebne jest nieustanne wspieranie małżeństwa i rodziny, których wartość jest niedoceniana także w polityce społecznej państwa. Niepotrzebne są tematy zastępcze, gdy coraz więcej polskich rodzin zmaga się z problemem ubóstwa. Proponowane projekty zmierzają do niszczenia więzi społecznych i wspólnoty podstawowej, jaką jest rodzina.

 

Zwracamy się do Pań Posłanek i Panów Posłów o odrzucenie tych projektów. Kierujemy również apel do polskiego społeczeństwa o zdecydowany sprzeciw wobec tego rodzaju propozycji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?