Jerozolima: noworoczna modlitwa o pokój

Radio Watykańskie

Modlitwa o pokój w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie rozpoczęła nowy rok w Jerozolimie. W konkatedrze łacińskiego patriarchatu zgromadzili się katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej wraz z przedstawicielami duchowieństwa, osób konsekrowanych i miejscowych wiernych. Mszy przewodniczył patriarcha Fouad Twal. W życzeniach podkreślił znaczenie "wewnętrznego i zewnętrznego pokoju".

 

Witając wszystkich uczestników, abp Fouad Twal przypomniał, że "składanie sobie życzeń mobilizuje do nieustannej współpracy w nowym roku na rzecz ofiarnej służby Kościołowi Matce, w radościach i trudach, w momentach sukcesów i porażek". Patriarcha skierował słowa wdzięczności i uznania za dotychczasowy wkład każdego według otrzymanych darów, własnego charyzmatu i modlitewnego współuczestnictwa.

 

Noworoczna Msza w Jerozolimie uwydatniła eklezjalną jedność i gotowość zaangażowanie na rzecz pokoju. Dziękując Ojcu Świętemu za tegoroczne przesłanie na Światowy Dzień Pokoju patriarcha zwrócił uwagę na "wzrost fundamentalizmu" na Bliskim Wschodzie i w umiłowanej Ziemi Świętej, co "stanowi zagrożenie dla dialogu i współdziałania pomiędzy religiami". Na Rok Wiary patriarcha życzył wierności Bożemu Dziecięciu i dawania autentycznego świadectwa na wzór betlejemskich pasterzy.

 

W homilii abp Twal przypomniał ponadto, iż chrześcijanie tego regionu powinni w sposób szczególny "odczuwać powołanie, by być budowniczymi pokoju i narzędziami pojednania. Nasza historia - dodał - uczy nas, jak ważną i niezastąpioną rolę pełnią wspólnoty chrześcijańskie w dialogu międzyreligijnym i międzykulturowym". Patriarcha wyraził przekonanie, że przyjęcie Palestyny jako "niezrzeszonego członka" do Organizacji Narodów Zjednoczonych przyczyni się do rozwoju procesu pokojowego na ziemi Zbawiciela.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook