W niedzielę stół wigilijny na Rynku Głównym

250 tys. pierogów ruskich oraz z kapustą i grzybami, 8 tys. litrów barszczu i zupy grzybowej - tak będzie wyglądała XVI Wigilia dla Potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na krakowską wigilię przyjeżdżają co roku bezdomni i ubodzy z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest znany krakowski restaurator Jan Kościuszko.

 
W niedzielę, 23 grudnia, na krakowskim Rynku stanie wielki stół wigilijny. Wydawanie posiłków rozpocznie się okołogodziny 10 przed Piwnicą Pod Baranami.
 
 "Z jednej strony stołu stają ci, którzy mogą i chcą pomóc, z drugiej ci, którzy chcą lub muszą tę pomoc uzyskać. Ten stół nigdy nie dzieli, a łączy - mówi Jan Kościuszko. Restaurator apeluje, aby nie być obojętnym wobec ubogich i aby pomóc im godnie przeżyć okres świąt.
 
 W wydarzeniu co roku biorą udział również ludzie dobrej woli, którzy przynoszą ze sobą produkty o przedłużonym terminie ważności, np. makaron, ryż, cukier, konserwy. Jedzenie będzie wydawane potrzebującym do zmierzchu.
 
 Akcję wsparły w tym roku m.in. firmy: Jeronimo Martins Polska, Wawel S.A., ABC i Gellwe.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook