Rekolekcje rodzinne u karmelitów w Krakowie

Radio Watykańskie

Jak być dobrą matką, ojcem? W jaki sposób zmagać się z codziennymi problemami? Na te oraz inne pytania kobiety i mężczyźni mogą znaleźć odpowiedź podczas adwentowych rekolekcji rodzinnych u karmelitów bosych w Krakowie.

 

Od wczoraj trwają nauki dla żon i matek, które głosi o. Andrzej Cekiera OCD. Karmelita bosy przybliża zgromadzonym postacie trzech wzorów dla kobiet, Matki Bożej, bł. Marie-Azélie Martin i św. Joanny Berettty Molla: "Te trzy kobiety, trzy piękne figury mają bardzo wiele do powiedzenia kobietom XXI wieku. Chcemy wyciągnąć taki aktualny przekaz po to, żeby siebie samych ubogacać, aby budować własną świętość w oparciu o dobry przykład. Świadectwo życia najbardziej pociąga.

 

Natomiast dziś rozpoczynają się nauki dla mężczyzn. W ciągu trzech dni o. Paweł Teperski OFMCap będzie rozważał temat męskości na przykładzie św. Józefa, bł. Ludwika Martin oraz SB Jerzego Ciesielskiego. "Chcemy się przyglądać różnych osobom, głównie mężczyznom żonatym - wyjaśnia kapucyn. - Ale nie po to, żeby lepiej poznać historię drugiego człowieka, ale aby popatrzeć, jak Pan Bóg działa w życiu drugiego człowieka i potem samemu móc odnajdywać w moim życiu ślady Pana Boga, za którym jestem zaproszony, aby iść".

 

Organizatorem rekolekcji jest klasztor Karmelitów Bosych w Krakowie, Klub dla Mam "Karmelowe Dzieci" oraz Bractwo św. Józefa. Patronat nad wydarzeniem objął krakowski biskup Grzegorz Ryś.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Ania 22:51:25 | 2012-12-12
Pani Weroniko, gdyby pani była na tych rekolekcjach, to z pewnością takie słowa by nie padły. Poza naukami, były ciekawe i wartościowe spotkania. Byłam i dużo tam się dowiedziałam. Zapraszamy za rok!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tom 08:22:43 | 2012-12-12
Ksiadz prowadzi rekolekcje, nie warsztaty, droga pani.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Weronika 21:22:05 | 2012-12-11
Genialne nauki dla zon i matek prowadzi......ksiadz,osoba duchowna,no to moze my zaczniemy porowadzic,moze nie rekolekcje ale np.warsztaty dla zakonnikow! Bedziemy mieli wiele do powiedzenia!

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook