Tak - naprotechnologii, nie "in vitro". Podpisz!

(by jenae imijfoto.com / flickr.com)

W związku z doniesieniami mediów o dyskusji zarówno w Radzie Miasta Krakowa jak i Małopolskim Sejmiku Wojewódzkim o ewentualnym dofinansowywaniu z budżetów Krakowa i województwa małopolskiego procedury "in vitro", pragniemy przedstawić nasze stanowisko w tej tak ważnej społecznej sprawie.

 

Nauka jednoznacznie wykazała, że życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia. Dlatego niedopuszczalne są metody, w wyniku których ginie większość poczętych istot ludzkich. Nie do przyjęcia jest więc propagowanie metody "in vitro", która nie tylko nie leczy niepłodności, ale może prowadzić do narodzin dzieci znacznie częściej obarczonych wadami genetycznymi. Nie oszczędza również zdrowia matek, zwiększając u nich ryzyko rozwoju nowotworów.

 

Wobec dramatycznej sytuacji w polskiej służbie zdrowia apelujemy, aby nie przeznaczać społecznych funduszy na nieetyczną, mało skuteczną a w dodatku obarczoną licznymi powikłaniami metodę.

 

Apelujemy, aby wspierać jedynie te metody, które w etyczny sposób leczą niepłodność. Dlatego apelujemy o powszechną promocję naprotechnologii, która nie narusza podstaw bioetyki, jest metodą skuteczniejszą, znacznie mniej kosztowną, a przede wszystkim bezpieczniejszą dla zdrowia matki i dziecka.

 

Jako naukowcy, powołani do merytorycznej oceny rzeczywistości, zdecydowanie popieramy metody przyczyniające się realnie do tak bardzo oczekiwanego przyrostu naszej populacji, nie naruszających zasad etyki i tradycji rodzinnych. Stąd nasze "nie" wobec "in vitro" oraz "tak" dla naprotechnologii.

 

Część radnych sejmiku Województwa Małopolskiego należących do PO ustaliła, że 15 grudnia pod obrady trafi projekt uchwały o finansowaniu zabiegów procedury zapłodnienia "in vitro".

 

W związku z tymi zapowiedziami, pracownicy naukowo-dydaktyczni krakowskich uczelni wystosowali do władz samorządowych Małopolski apel, w którym sprzeciwiają się temu pomysłowi. Autorzy apelu podkreślają, że niedopuszczalne jest stosowanie i finansowanie ze środków publicznych metody, w wyniku której ginie większość poczętych istot ludzkich a te, które się urodzą znacznie częściej obarczone są wadami genetycznymi, a także zwracają uwagę na etyczną, skuteczną i mniej kosztowną alternatywę dla procedury "in vitro", jaką jest naprotechnologia.

 

Gorąco zachęcamy do dołączenia się do grona sygnatariuszy tego apelu lub udzielenia im poparcia na stronie internetowej www.pro-life.pl/apel Zgromadzone pod apelem podpisy zostaną przez nas przekazane małopolskim i krakowskim władzom.

 

Prosimy również o pisanie osobistych sprzeciwów wobec tej inicjatywy. Na stronie www.pro-life.pl znajdują się dane teleadresowe władz samorządowych Małopolski i Krakowa. Prosimy o wysyłanie maili, listów, wykonywanie telefonów. Na stronie www.pro-life.pl znajduje się także garść podstawowych informacji nt. "in vitro" oraz jego etycznej alternatywy, jaką jest naprotechnologia.

 

Nie gódźmy się na absurd, jakim jest w warunkach upadającej służby zdrowia (więcej tu: http://prawo.rp.pl) dofinansowywanie z publicznych funduszy procedury, która:

  •     unicestwia życie ludzkie, gdyż w jej wyniku nawet 80 proc. poczętych dzieci się nie urodzi;
  •     nie jest procedurą leczniczą;
  •     nie leczy niepłodności, lecz jedynie omija jej problem;
  •     prowadzi do narodzin dzieci z wadami wrodzonymi;
  •     powoduje wzrost ryzyka zachorowania na nowotwory u kobiet;
  •     jest wykonywania w prywatnych komercyjnych klinikach;
  •     narusza kodeks karny pkt. 157a, penalizujący uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia poczętego dziecka.

Zróbmy wszyscy, ile możemy, by zachować resztki elementarnej uczciwości i etyki w polskim życiu publicznym!

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Radek 15:54:54 | 2012-12-09
Sylwio naprotechnologia, za którą się osobiście opowiadam, nie jest w żadnym stopniu alternatywą dla invitro. Napro to cały zespół środków medycznych, którymi leczy się niepłodność bądź podnosi płodność u par, które mają problemy z poczęciem dziecka. In vitro natomiast to zapłodnienie pozaustrojowe, laboratoryjne. To hodowanie człowieka na życzenie, wypadkowa eugeniki, która dziś nazywana jest genetyką. Jedno dla drugiego nie może być więc alternatywą w takim, a nie innym rozumieniu ponieważ to pierwsze wspomaga jedynie rozwój życia. Drugie natomiast gwałci naturę, pozbawiając istotę ludzkę godności czynąc z niej produkt/rzecz na zamówienie.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sylwia 13:42:46 | 2012-12-09
Ciagle zbyt mało mówi sie w srodkach masowego przekazu o NAPOTECHNOLOGII a zbyt duzo o INVITRO! Jest alternatywa dla INVITRO! Przepraszam za błąd

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sylwia 13:41:50 | 2012-12-09
Ciagle zbyt mało mówi sie w srodkach masowego przekazu o NAPOTEHNOLOGII a zbyt duzo o INVITRO! Jest alternatywa dla INVITRO!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wiedza 19:25:29 | 2012-12-07
Do mir_Y_a???
Skąd pomysł, że naprotechnologia to kalendarzyk???Zupełna niewiedza się ujawnia niestety.

Uzupełnij swoją wiedzę, czytając literaturę napisaną przez świeckich naukowców - lekarzy. Niewiedza ujawnia się u ciebie.In vitro nie jest mrtodą leczenia, ale jest sposobem na to, aby ci co nie mogą, zostali rodzicami, Naprotechnologia to odwlekanie w czasie, a potem okazuje się, ża na wszystko jest za późno. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Do odwiedzania portalu Abraham i 12:36:27 | 2012-12-07
http://abrahamisara.pl/

Do odwiedzania portalu Abraham i Sara zapraszamy wszystkie małżeństwa zmagające się z problemem niepłodności.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~margeritta 11:31:29 | 2012-12-07
Do ekspertów naprotechnologii: na co mogą liczyć pary, jeżeli niepłodność leży po stronie mężczyzny (ok. 30% przypadków) albo po prostu nie mogą razem zajść w ciążę? Tu napro niestety się nie sprawdza, a in vitro jest be – więc dalej, drodzy państwo, pozostaje wam ciągłe ubolewanie nad malejącym przyrostem naturalnym w Polsce.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~anka 20:31:21 | 2012-12-06
Do mir_Y_a???
Skąd pomysł, że naprotechnologia to kalendarzyk???Zupełna niewiedza się ujawnia niestety.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kawka 20:29:45 | 2012-12-06
@mir - dowiedz się najpierw, czym jest naprotechnologia i dopiero wydaj sądy.  Widać, że nie masz bladego pojęcia o temacie. 
Pozdrawiam,

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marysia 20:16:54 | 2012-12-06
naprotechnologia to kompleksowa diagnostyka + terapia. in vitro to nie leczenie!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mir 19:57:20 | 2012-12-06
Co tu podpistwac? Naprotechnologia to nie jest metoda leczenia, to dawny tzw. "lkalendarzyk". 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook