Nuncjusz w Izraelu złożył listy uwierzytelniające

Radio Watykańskie
(fot. Cycling man / flickr.com / CC BY-NC-ND 2.0)

Potrzebę współpracy na rzecz pokoju i znaczenie, jakie ma w tym religia, podkreślił nowy nuncjusz w Izraelu, składając wczoraj w Jerozolimie listy uwierzytelniające prezydentowi Szymonowi Peresowi. Abp Giuseppe Lazzarotto wyraził nadzieję, że wniesie pozytywny wkład w dialog między Izraelem a Stolicą Apostolską. Zwrócił uwagę, że najlepszą drogą jest tu szukanie tego, co nas łączy, i wspólne dążenie do pokoju, którego wszyscy tak potrzebujemy.

 

Prezydent Peres ze swej strony wyraził uznanie dla Benedykta XVI, a także radość z tego, że pojawi się on na Twitterze. Szef państwa żydowskiego już wczoraj przesłał mu tą drogą pozdrowienia i wyrazy zadowolenia z dobrych stosunków watykańsko-izraelskich. Powtórzył to także nowemu nuncjuszowi, stwierdzając, że "relacje między Izraelem a Stolicą Apostolską są dziś najlepsze od dwóch tysięcy lat".

Abp Lazzarotto został przyjęty przez prezydenta Izraela razem z czterema ambasadorami, którzy również złożyli listy uwierzytelniające. Byli to przedstawiciele dyplomatyczni Chorwacji, Szwajcarii, Indii i Belgii. 70-letni włoski duchowny jest nuncjuszem w Izraelu i na Cyprze, a także delegatem apostolskim w Jerozolimie i Palestynie od sierpnia. Wcześniej był nuncjuszem m.in. w Iraku i Jordanii.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?