Władze PE z uznaniem o socjalnej pracy Kościoła

(fot. sxc.hu)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego László Surján (EVP) z uznaniem wyraził się o zaangażowaniu Kościoła katolickiego na rzecz osób społecznie zmarginalizowanych.

 

- Probostwa i kościelne organizacje odgrywają kluczową rolę we wspieraniu najsłabszych członków społeczeństwa - powiedział dzisiaj eurodeputowany partii chrześcijańskich demokratów z Węgier w Brukseli podczas konferencji katolickich organizacji na temat: "Odkrywanie ducha miłosiernego Samarytanina".

 

- Socjalna praca Kościoła jest w społeczeństwie mało dostrzegana i musi być bardziej widoczna - podkreślił Surján, który jest odpowiedzialny za kontakty PE z Kościołami i wspólnotami wyznaniowymi i światopoglądowymi.

Biorący udział w konferencji kierownik Jezuickiej Służby Uchodźcom w Europie ( JRS-Europa), Philip Amaral zaapelował do Unii Europejskiej, aby okazywała "większą gościnność wobec uciekinierów". "Zaangażowanie Europy w prawa człowieka nie może pozostawać teorią, lecz musi objawiać się realnymi działaniami. Wielu uciekinierów jeśli są internowani doświadcza Europy z niegościnnej strony" powiedział Amaral.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?