Cerkiew popiera francuskich katolików

(fot. LordByron2004 / Wikimedia Commons)

 Francuscy katolicy mogą liczyć na solidarność i wsparcie wyznawców prawosławia w obronie wartości chrześcijańskich - zapewnił metropolita Hilarion Ałfiejew. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego wystosował list do kard. André Vingt-Trois z Paryża.

 

Nawiązał w nim do projektu tzw. małżeństw dla wszystkich, przygotowywanego przez rządzącą we Francji Partię Socjalistyczną.

 

W swoim liście metropolita Hilarion Ałfiejew wyraził solidarność i poparcie wobec konsekwentnej i bezkompromisowej postawy francuskiego purpurata. Prezentuje ona chrześcijańskie poglądy na temat nazywania małżeństwami związków osób jednej płci. Rosyjski hierarcha prawosławny z żalem zauważył, że w kraju o głębokich korzeniach chrześcijańskich dochodzi do "rozmywania moralnych zasad w życiu osobistym i społecznym".

 

Dlatego zapewnił arcybiskupa Paryża o gotowości Patriarchatu Moskiewskiego do wspierania wysiłków Konferencji Episkopatu Francji, "broniących ewangelicznych wartości etycznych".

 

Nawiązując do licznych protestów francuskiej społeczności katolickiej, metropolita Hilarion wyraził zadowolenie, że nie pozostali oni obojętnymi wobec inicjatyw władz francuskich, które z punktu widzenia chrześcijan są nie do przyjęcia. Stwierdził, że aktywność "zdrowych sił społeczeństwa francuskiego" budzi nadzieję na obronę tradycyjnych wartości moralnych we Francji w przyszłości.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?