Samorząd województwa sfinansuje in vitro

(fot. Instituto Bernabeu / flickr.com / CC BY-NC 2.0)

Samorząd województwa małopolskiego chce finansować zapłodnienie metodą in vitro. Radni sejmiku klubu PO ustalili 23 listopada wieczorem, że projekt uchwały o finansowaniu zapłodnienia in vitro trafi pod obrady sejmiku. Prawdopodobnie głosowanie w tej sprawie odbędzie się na grudniowej sesji.

 

"Jest to wstępny projekt, który został przedstawiony radnym i trwają jeszcze nad nim prace. Jest to propozycja, aby dofinansowywać uboższe pary. Każda z 220 par otrzymałaby po 2 tys. zł dofinansowania" - powiedział KAI Grzegorz Lipiec, radny PO i autor tego projektu. "Gdy projekt trafi pod obrady, to będziemy o tym rozmawiać, czy możemy dofinansować i jaką kwotę przeznaczyć" - dodaje. Pytano o emocje i protesty różnych środowisk, które mogą towarzyszyć temu projektowi powiedział, że jest to program rządowy PO dotyczący prorodzinnej polityki Państwa.

Radni chcą aby z dofinansowania mogło skorzystać 220 par z Małopolski. W sumie w przyszłym roku na ten cel wydano by 440 tys. zł. Każda para otrzymałaby 2 tys. zł dofinansowania.

W małopolskim sejmiku większość ma koalicja PO i PSL. Projekt ten zostałby poparty przez lewicę. Prawdopodobnie projekt ten trafi pod obrady jeszcze w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia.

Częstochowa jest pierwszym miastem w Polsce, które dopłaci do zabiegów "in vitro". 18 października br., głosami radnych SLD i PO Rada Miasta Częstochowy przyjęła tę uchwałę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~AP 12:50:47 | 2012-11-23
Ten artykuł jest stronniczy. Dlaczego nic nie ma o PiS? ;-)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jarek 12:32:27 | 2012-11-23
A mnie interesuje kto z PO i PSL chce odłączyć się od jedności z Chrystusem głosując za dofinansowaniem in vitro?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 11:42:15 | 2012-11-23
W Małopolsce, jak w całej Polsce, brakuje pieniędzy na leczenie dzieci chorych na białaczkę, raka i inne ciężkie choroby. W efekcie dzieci te umierają.

Jeżeli zatem małopolska ma wolne pieniądze, to powinna je przeznaczyć na leczenie chorych dzieci, a nie na in vitro. Z in vitro nie korzystają ubogie pary, bo takie pary w ogóle o czymś takim, jak in vitro, nie myślą.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook