Częstochowa: Nie dla finansowania in vitro

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej sprzeciwia się dofinansowaniu zabiegów in vitro z budżetu Częstochowy, której mieszkańcy to w większości katolicy. Uchwałę umożliwiającą dofinansowanie radni Częstochowy przyjęli na posiedzeniu 18 października. Za uchwałą, którą przyjęto przewagą dwóch głosów, byli radni SLD i dwóch z PO.


W swoim stanowisku przesłanym dzisiaj do KAI Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej przypomina, że metoda in vitro jest "wprost sprzeczna z Prawem Bożym: naturalnym i stanowionym". - Dla powstania jednego życia ludzkiego likwiduje się wiele innych. W tej procedurze stosuje się na kilku etapach eugeniczną eliminację poczętych już istnień ludzkich. Zamraża się nadliczbowe ludzkie embriony, które często latami poddawane są hibernacji - czytamy w stanowisku, które w imieniu Akcji Katolickiej podpisał Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Zdaniem Dąbrowskiego "procedura in vitro niesie ze sobą bardzo wiele moralnych i prawnych niebezpieczeństw związanych z określeniem ojcostwa czy macierzyństwa", a jej stosowanie "uprzedmiotawia proces prokreacji, gdzie miłość i akt małżeński zastępuje się medycznymi instrumentami".

 

Akcja Katolicka przypomina również, że "na budżet, w podatkach, składa się ogół mieszkańców Częstochowy, z których większość to katolicy żyjący dekalogiem". Równocześnie "skuteczność tej metody jest na tyle niska, że dofinansowywanie tej metody można nazwać eufemistycznie niegospodarnością" - Sama procedura niczego od strony medycznej nie rozwiązuje, a już na pewno nie spowoduje wzrostu demograficznego w mieście - czytamy w stanowisku Akcji Katolickiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~sugar kowalczyk 11:11:16 | 2012-11-07
czy ktoś kogoś zmusza do zabiegów in vitro? Bo tego nie rozumiem. Protestują zapewne ci, którzy temu się nie poddadzą (np. ludzie w podeszłym wieku)
  A ja czuję się zmuszona do  in vitro,bo jakiś urzędas wspólnie z grupą podobnych sobie wymyślił,żeby finansowac to z kasy miejskiej, czyli z podatków takze moich.
Płacenie podatków jest w tym kraju nieuchronne jak smierć.Ppłacą je takze ludzie w podeszłym wieku, dlaczego zakładasz, że oni nie mają prawa wypowiadać siię w takiej sprawie?
Jeśli jesteś za in vitro opodatkuj się na rzecz tych, których nie stać na taką kosztowną zabawę.Wchodzisz w to?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

AGNES 19:45:02 | 2012-11-05
Protestują ci, których podatki mają finansować głęboko nieetyczne zabiegi. I mają do tego święte prawo, niezależnie od tego, czy są zdolni rodzić.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~parodia 19:25:21 | 2012-11-05
 czy ktoś kogoś zmusza do zabiegów in vitro? Bo tego nie rozumiem. Protestują zapewne ci, którzy temu się nie poddadzą (np. ludzie w podeszłym wieku).

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook