Bp Német: wiara jest sprawą podstawową

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Synod Biskupów pracuje dziś za zamkniętymi drzwiami. Nanoszone są poprawki do propozycji i wniosków. Na ich podstawie Benedykt XVI przygotuje adhortację apostolską o nowej ewangelizacji. Ostateczne głosowanie nad propozycjami ojców synodalnych przewidziane jest na 27 października.

 

Dla wielu uczestników zgromadzenia udział w obradach jest okazją do głębszej refleksji nad ich misją. Mówi bp Ladislav Német z Serbii.

 

"Biskupi wybierani w pierwszych wiekach chrześcijaństwa wiedzieli, że skończą jako męczennicy - powiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz Zrenjanin. - Ilu dzisiejszych biskupów ma taką świadomość? Wiara nasza, pasterzy naszych Kościołów, jest sprawą podstawową. Wiara instytucji jako takiej. Kiedy wrócimy do diecezji, musimy próbować przekazać wyniesiony stąd entuzjazm naszym współpracownikom. Motywować jak najwięcej ludzi do tego, byśmy razem pracowali na rzecz nowej ewangelizacji".

 

"Podczas synodu doszliśmy, a przynajmniej ja doszedłem, do wniosku, że przed nami jest wiele zadań - dodał werbista. - Jeśli będziemy chcieli je wszystkie wykonać od razu, nie zrobimy niczego. Dlatego trzeba będzie sporządzić konkretną hierarchię zadań określającą, jak chcemy prowadzić naszą dalszą pracę pastoralną".

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~hypatia k.łyszczyński 15:06:32 | 2012-10-26
dla człowieka tzw.myślącego,rozumnego-
wiara sprawą podstawową? czy ludzie mają ambicję do nazwy HOMO SAPIENS  człowiek myślący czy do nazwy człowiek wierzący-wieżący homo credens?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?