Wiary nie wolno nam zatrzymywać dla siebie

(fot. sxc.hu)

Rodzina jest jedną z ważniejszych przestrzeni misyjnych współczesnych czasów - powiedział abp Henryk Hoser. Z okazji tygodnia misyjnego bp warszawsko-praski przewodniczył uroczystej mszy św. w parafii św. Izydora w Markach.

 

W trakcie liturgii odbyło się uroczyste posłanie i udzielenie misji kanonicznej Karinie Skrzypczak do pracy w nowo otwartym Parafialnym Ośrodku Formacji Rodziny. Poświęcenie obiektu odbyło się po Eucharystii.

 

Nawiązując w homilii do nauczania Sobory Watykańskiego II i postanowień Synodu Biskupów dla Afryki abp Hoser przypomniał, że Kościół nazwany został jedną wielką rodziną dzieci Bożych. - Jest to zaproszenie byśmy czuli się w Nim jak we własnym domu, bezpiecznie, mogąc liczyć na wzajemną solidarność i pomoc podobnie jak to się dzieje w rodzinie. Tym samym ponad wszystkimi podziałami stajemy się jedno - powiedział bp warszawsko-praski.

Przypominając, że każdy ochrzczony jest zobowiązany aby być misjonarzem tam, gdzie został postawiony, abp Hoser podkreślił: Nikt nie może się wyłączyć z tego posłania misyjnego. Daru wiary nie wolno nam zatrzymywać tylko dla siebie. Ordynariusz warszawsko-praski przestrzegał jednocześnie: Będziemy rozliczani z tego, co zrobiliśmy z darem chrztu, bierzmowania, z łaski sakramentów, które otrzymaliśmy. Komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą. Gdy tej odpowiedzialności nie podejmiemy, poniesiemy tego konsekwencje. Stąd Jezus wzywa nas do ciągłej czujności.

Zwracając uwagę na pogłębiający się w Europie kryzys demograficzny, abp Hoser powiedział, że jednym z ważniejszych przestrzeni misyjnych jest dziś rodzina. W związku z tym w diecezji warszawsko-praskiej otwierane są kolejno Parafialne Ośrodki Formacji Rodziny. - Ich zadaniem jest uświadomić wszystkim czym jest rodzina w zamyśle Bożym, jakie ma zadania do wykonania, jak sobie radzić, jak umieć pogodzić intymność małżeńską z Ewangelią, czy w końcu jak wprowadzić samą Ewangelię do intymności małżeńskiej - tłumaczył abp Hoser.


W trakcie liturgii odbyło się uroczyste posłanie z udzieleniem misji kanonicznej Karinie Skrzypczak do pracy w nowo otwartym Ośrodku Formacji Rodziny w parafii św. Izydora w Markach. Jest to szósta tego typu placówka w diecezji warszawsko-praskiej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook