80% Polaków za ochroną życia

(fot. sxc.hu)

Aż 80 proc. Polaków uważa, że zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to o 10 pkt proc. więcej niż w 2007 r. - wynika z badań, które w styczniu br. przeprowadziły wspólnie Centrum Myśli Jana Pawła II z "Rzeczpospolitą".

 

Z 52 do 46 proc. spadła akceptacja dla jednego z warunków dopuszczalności aborcji przewidzianego w obowiązującej ustawie - gdy dziecko ma się urodzić upośledzone. Przybyło natomiast przeciwników tego zapisu - z 31 do 35 proc.

Z badania wynika, że 77 proc. pytanych akceptuje jednak przerywanie ciąży, gdy zagrożone jest życie matki, a 64 proc. - gdy zagrożone jest jej zdrowie. O 4 punkty procentowe (do 69 pkt proc.) wzrosło przyzwolenie na aborcję, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. Polacy są natomiast przeciwni aborcji z powodu trudnej sytuacji materialnej kobiety (76 pkt proc., spadek o 3 pkt proc.), której nie dopuszczają obecne przepisy.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie losowej 1000 Polaków.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~bez "aż" 20:05:03 | 2012-10-22
80 proc. Polaków uważa, że zawsze i niezależnie od okoliczności ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook