In vitro wiąże się z niszczeniem ludzkiego życia

(fot. Solis Invicti / flickr.com / CC BY 2.0)

Procedura in vitro, mimo ukierunkowania na szlachetny cel: poczęcie i urodzenie dziecka, jest strukturalnie związana z niszczeniem życia poczętych istot ludzkich - brzmi treść apelu przesłanego KAI przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia (PFROŻ).

 

Obrońcy życia przypominają parlamentarzystom, że "metoda in vitro jest nie tylko głęboko nieetyczna, ale po prostu jest niepotrzebna". Podkreślają, że współczesna medycyna wypracowała etyczną metodę pomocy bezdzietnym małżonkom - naprotechnologię, która jest już z powodzeniem wprowadzana w Polsce.

Oświadczenie zaprezentowano dzisiaj w siedzibie Episkopatu Polski podczas uroczystości wręczenia PFROŻ Europejskiej Nagrody Obywatelskiej.

Publikujemy pełny tekst oświadczenia PFROŻ:

Apel w sprawie procedury in vitro i naprotechnologii

W Sejmie podjęte zostaną prace nad ustawowymi regulacjami dotyczącymi procedury in vitro. Procedura in vitro, mimo ukierunkowania na szlachetny cel: poczęcie i urodzenie dziecka, jest strukturalnie związana z niszczeniem życia poczętych istot ludzkich. Według informacji podawanych przez zachodnie ośrodki medyczne: od 60 do 95% poczętych metodą in vitro dzieci ginie przed narodzeniem, a u tych, które się urodzą, występuje kilkakrotnie więcej różnych wad wrodzonych niż u dzieci poczętych drogą naturalną.

W czasie tej procedury wielokrotnie dochodzi do naruszenia osobowej godności ludzkiej małżonków i poczętych istot ludzkich. Trzeba mocno podkreślić, że metoda in vitro jest nie tylko głęboko nieetyczna, ale po prostu jest niepotrzebna. Współczesna medycyna wypracowała etyczną, efektywną i stosunkowo tanią metodę pomocy bezdzietnym małżonkom - naprotechnologię, która jest już z powodzeniem wprowadzana w Polsce.

Jako obrońcy życia i praw rodziny wielokrotnie zwracaliśmy się do naszych Parlamentarzystów z apelami o wprowadzenie całkowitego zakazu procedury in vitro, promowanie i refundowanie naprotechnologii z NFZ.

W obliczu debaty parlamentarnej apelujemy tym razem do wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie obywatelskich działań ukierunkowanych na posłów i senatorów, celem przekonania ich do konieczności wprowadzenia zakazu in vitro i poparcia naprotechnologii.

Apelujemy o wysyłanie odpowiednich listów, faksów, e-maili do Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP oraz Parlamentarzystów ze swoich okręgów wyborczych. Apelujemy także o przeprowadzanie rozmów osobistych lub telefonicznych z Parlamentarzystami.

Ufamy, że dzięki zaangażowaniu obywatelskiemu wielu ludzi dobrej woli, nasz Parlament przyjmie właściwe, służące autentycznie życiu i godności człowieka rozwiązanie prawne: zakaże in vitro i wesprze naprotechnologię.

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

dr Paweł Wosicki - prezes
dr inż. Antoni Zięba - wiceprezs
Anna Dyndul - sekretarz

Wspomóż Nas
Tagi: in vitro

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Marysia 16:44:46 | 2012-10-23
Bezżenny, wypoczęty mężczyzna, cielesny, tfu - duchowny sekty Krk, podczas jednej tylko masturbacji morduje do 500 milionów półdzieci nie poczętych, czyli plemników.


czy można zamordowac coś co nie jest istotą żywą? plemnik nie jest "półdzieckiem niepoczetym", ponieważ, jeśli nie połączy się z jajeczkiem, to się tym dzieckiem nigdy nie stanie. nie pochwalam masturbacji, ale uważam to co napisałeś za grubą nadinterpretację.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pablobodek 15:50:41 | 2012-10-23
Bezżenny, wypoczęty mężczyzna, cielesny, tfu - duchowny sekty Krk, podczas jednej tylko masturbacji morduje do 500 milionów półdzieci nie poczętych, czyli plemników.
Plemnik - to komórka rozrodcza, jajo to też komórka rozrodcza - po połączeniu tworzą jedną, nową  komórkę - zygotę.
Zygota dzieli się następnie i to co powstaje nazywamy zarodkiem.
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~teresa 07:53:36 | 2012-10-23
 Metoda zła i niesporawiedliwa,głęboko niemoralna. Każda stracona w trakcie procedur istota ludzka to potencjalne przyszłe a niedoszłe dziecko- normalnie nazwałabym to poronieniem in vitro---normalnie ktoś płakałby po tym dziecku, normalnie,tylko ,że egoizm przewyższa rozsądne myślenie. Ale rząd- ludzie obiektywni,wykształceni, troszczący się o przyszłość narodu??? Wstyd i potępienie.Jakie kształcenie lekarzy -taki kryzys,jakie gospodarzenie skarbami narodu- takie dzieje, jakie życie- taka śmierć.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook