Synod Biskupów przygotowuje już orędzie

Radio Watykańskie

Synod Biskupów przygotowuje już orędzie do Ludu Bożego, które ogłosi na zakończenie obrad. Jego pierwszą redakcję przedstawiono przed południem ojcom synodalnym.

 

Opracowała ją 12-osobowa komisja, której przewodniczy kard. Giuseppe Betori, arcybiskup Florencji. Ostateczna wersja orędzia zostanie przyjęta w przyszłym tygodniu.

 

Przedpołudniowa, 18. z kolei kongregacja generalna była krótsza niż zwykle, by uczestnicy Synodu mogli się udać na uroczystość wręczenia Nagrody Ratzingera.

 

Natomiast wczoraj popołudniu każda z małych grup językowych przygotowała tzw. propozycje, które przekazała sekretariatowi generalnemu Synodu. Wiele z nich, wysuniętych przez różne grupy, brzmi podobnie. Dlatego relatorzy poszczególnych grup razem z relatorem generalnym kard. Donaldem Wuerlem dokonają na początku przyszłego tygodnia ich redakcji, aby uniknąć zbędnych powtórek.

 

Ujednolicony zestaw propozycji zostanie 23 października przedstawiony ojcom synodalnym do dyskusji. Po wniesieniu poprawek i przegłosowaniu ostatecznego tekstu przekaże się go na zakończenie obrad Papieżowi.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?