"To musi mieć znaczenie dla nas"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Ustalenia i wyniki obradującego w Watykanie XIII Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów muszą mieć przede wszystkim znaczenie dla samych biskupów - uważa kard. Christoph Schönborn.

 

W rozmowie z Radiem Watykańskim i austriacką agencja katolicką "Kathpress" powiedział, że należałoby sobie życzyć także jeszcze większej wymiany zdań pomiędzy ojcami synodalnymi na temat pozytywnych i negatywnych doświadczeń ewangelizacyjnych. - Ostatecznie ewangelizacja jest pierwszym zadaniem biskupów, gdyż są oni następcami apostołów - zaznaczył kard. Schönborn.


- Jezus rozesłał apostołów, aby głosili Ewangelię i wyposażył ich w odpowiednie pełnomocnictwa - zaznaczył metropolita Wiednia. Wskazał na "niezwykłą różnorodność i wielką żywotność Kościoła powszechnego. - To jest po prostu niezwykle ekscytujące - powiedział austriacki purpurat.

 

- Prawie wszystkie wystąpienia poruszane przez uczestników Synodu są wielkimi wyzwaniami: sekularyzacja, globalizacja, relacje z innymi religiami i nowy ateizm. Równie ważne jest wielkie znaczenie małych chrześcijańskich wspólnot, w których wiara żyje i jest dalej przekazywana - powiedział kard. Schönborn.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?