4 tys. osób w Marszu dla Życia i Rodziny

Około 4 tys. osób uczestniczyło w Marszu dla Życia i Rodziny, który w Dniu Papieskim, po raz pierwszy przeszedł ulicami Krakowa. Z tej okazji młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i Bractwa Małych Stópek niosła przepisany na 100-metrowym materiale dokument Kościoła katolickiego o wartości życia ludzkiego i godności jego przekazywania "Donum Vitae" - "Dar Życia". Młodzi ludzie złożyli go przy ołtarzu w Bazylice Mariackiej.

 

Marsz rozpoczął się Mszą św. w bazylice św. Floriana, po której wyruszył z placu Jana Matejki do Rynku Głównego.

W barwnym pochodzie uczestniczyli m. in. członkowie stowarzyszenia Rodzin Katolickich, ruchy i wspólnoty młodzieżowe, przedstawiciele ruchów pro-life. Wśród uczestników marszu były rodziny z archidiecezji krakowskiej wraz z dziećmi, księża, siostry zakonne, a także mieszkańcy Krakowa i politycy. Uczestnicy nieśli transparenty z napisami m.in. "Stop aborcji", a także flagi, na których w 48 językach widniały słowa "Kocham życie". Podczas marszu młodzież krzyczała "Kraków za życiem" i "Liczy się prawda". Śpiewano pieśni, które przeplatane były czytaniem tekstów nt. ochrony życia oraz nt. rozwoju prenatalnego człowieka.

"Celem tego spotkania jest generalnie obrona życia i propagowanie nauki bł. Jana Pawła II. Marsz kładzie nacisk na prawne aspekty obrony życia. Chcemy pokazać, że jesteśmy jednością, gromadzimy się wspólnie, aby dać świadectwo. Wydarzenie to ma wymiar społeczny, formacyjny oraz duchowy" - powiedział KAI ks.Tomasz Kancelarczyk, przewodniczący Sekcji Marszowej Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

"Przyszliśmy tutaj całą rodziną po to aby dać świadectwo, promować życie i nasze chrześcijańskie wartości, a także aby pokazać, że zabijanie nienarodzonych dzieci jest grzechem, którego nigdy nie zaakceptujemy" - powiedziała KAI Maria Podgórska, uczestniczka marszu z Krakowa.

Na zakończenie marszu uczestnicy zostali pobłogosławieni relikwiami bł. Jana Pawła II. Marsz odbywał się pod honorowym patronatem kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Saracen-tk 00:03:34 | 2012-10-15
 Trzy. NA pasku TVN24, gdy kibicowalismy skaczącemu Stratosowi, wyswietlano informacje o 3 tysiącach uczestników Marszu.Pamiętam dokładnie, bo chciaęłm to później zweryfikkować. No i weryfikuję :D Maleńka różnica ? ;) no pewnie że różnica. maleńka. TVN czy Deon? kto tu naciąga fakty?! o przepraszam- Fakty... :P :D:D:D

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook