Razem wymódlmy sobie dobrych kapłanów!

(fot. RozaniecZaKleryka.pl)

W najbliższy poniedziałek (15 października) o godzinie 10:00, w sali kurialnej Radia Warszawa przy ulicy Floriańskiej 3 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca akcję RozaniecZaKleryka.pl


Podstawowym zadaniem akcji jest udzielenie wsparcia modlitewnego i moralnego polskim klerykom. Aby pomóc wystarczy wejść na stronę akcji (http://rozanieczakleryka.pl) zadeklarować się i... ofiarować w intencji polskich kleryków przynajmniej 1 dziesiątkę Różańca Świętego.


Fundacja Dobrych Mediów zadecydowała o uruchomienie akcji w skutek kolejnych sygnałów, informujących o dużym zapotrzebowaniu społecznym na tego typu działania. Jak mówi Maciej Gnyszka, Fundator FDM: "O konieczności działania przekonały mnie coraz ostrzejsze ataki na wiarę i kapłanów w polskich mediach oraz dyskursie publicznym."


Zdaniem Fundacji mamy do czynienia z sytuacją, w której większa część społeczeństwa wykazuje duże przywiązanie do wiary, ale nie potrafi skutecznie jej obronić. Akcja ma wspierać formację polskich kleryków, w ten sposób aby stali się w przyszłości wspaniałymi, oddanymi w całości służbie Bogu i ludziom kapłanami. Tylko pełni wiary, energii i wewnętrznego ognia księża będą mogli mierzyć się z trudnymi wyzwaniami współczesności.


Twórcy akcji postawili sobie dwa cele. Po pierwsze chodzi o rozpięcie nad wszystkimi klerykami w Polsce szczelnego modlitewnego parasola oraz o wyproszenie dla nich łask, dzięki którym przejdą przez najtrudniejsze przeszkody, czekające na nich w drodze do realizacji powołania. Dobrzy, napełnieni łaską Bożą klerycy zamienią się w przyszłości w dobrych, napełnionych łaską Ducha Świętego Kapłanów.


Drugim celem akcji jest podkreślenie wagi posługi kapłańskiej. Ta inicjatywa ma pokazać młodym Polakom rozważającym swoje życiowe powołanie, że warto iść za głosem serca i nie poddawać się zewnętrznej presji.

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~już jest 23:35:54 | 2012-11-16
200 osób

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook