Polscy kardynałowie o Synodzie Biskupów

Radio Watykańskie
(fot. Grzegorz Gałązka)

W rozpoczętym dziś Synodzie Biskupów biorą udział także polscy hierarchowie: kardynałowie Stanisław Dziwisz i Kazimierz Nycz oraz arcybiskupi Stanisław Gądecki i Józef Michalik.


Metropolita krakowski oczekuje, że wydarzenie to przyczyni się do ożywienia wiary w zachodnich Kościołach: "Sprawa jest ważna. Ludzie, zwłaszcza w Europie, odchodzą od Jezusa Chrystusa, od wiary w Pana Boga. Więc mamy nadzieję, że ten Synod wytyczy drogi duszpasterstwa współczesnego człowieka, aby ukazać mu piękno wiary. Ukazać mu Chrystusa, który nic nie zabiera, a wszystko daje".

Z kolei kard. Nycz podkreśla, że decyzja o zwołaniu Synodu jest następstwem postawionej przez Benedykta XVI diagnozy o współczesnym stanie wiary: "Wpisuje się z jednej strony jako odpowiedź na to, o czym Papież od samego początku pontyfikatu mówi, zwłaszcza adresując to do krajów Europy, gdy apeluje o wiarę. Nawet przestrzega Kościoły w poszczególnych krajach przed tym, że mogą być wspaniałe struktury: charytatywne, społeczne, kulturalne, szkolnictwo, ale jeżeli ta potężna rzeka charytatywności nie będzie miała źródła, to wyschnie".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?