Biskupi: solidarność receptą na kryzys

Radio Watykańskie
(fot. sxc.hu)

Antidotum na obecny kryzys może być solidarność. Wskazuje na to Rada Stała Episkopatu Hiszpanii, apelując jednocześnie o nie zrzucanie ciężaru kryzysu na najbardziej bezbronną część społeczeństwa. Biskupi przestrzegają zarazem polityków przed szukaniem wyłącznie własnych interesów, a nie dobra wspólnego.


"Obawiamy się, że kryzys, a przynajmniej jego skutki, nie sięgnęły jeszcze dna. Kraje silniejsze ekonomicznie niż nasz muszą podejmować środki prewencyjne i korekcyjne" - czytamy w deklaracji Rady Stałej Episkopatu Hiszpanii. Widać też, że "rośnie napięcie społeczne, a określone propozycje polityczne dodały niepokojących elementów w chwilach i tak już trudnych". Biskupi podkreślają cierpienie, a zarazem solidarność wielu osób i rodzin. "W wielu wypadkach pracownicy zdecydowali się przyjąć restrykcje dotyczące pracy i wynagrodzenia dla zachowania swoich zakładów i dla dobra wszystkich". Z kolei jedność pokoleniowa w rodzinach pozwala stawić czoła trudnej sytuacji. "Trzeba uznać i podziękować za postawę obywatelską i solidarność tak teraz niezbędne". Biskupi przestrzegają polityków przed szukaniem własnych interesów politycznych lub ekonomicznych i zachęcają do szukania wyjścia z sytuacji. Jednak "bez rodziny, bez ochrony małżeństwa i przyrostu naturalnego, nie będzie trwałego wyjścia z kryzysu" - podkreśla Rada Stała Episkopatu Hiszpanii.

Diecezje, Caritas i inne instytucje kościelne od początku kryzysu starają się pomóc tym, którzy najbardziej cierpią jego konsekwencje, a szczególnie rodzinom wielodzietnym i młodzieży.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa w. 21:18:37 | 2012-10-05
Przeciwko komu powstałą Unia Europejska. Każdy pakt ma jakiś cel.Co było celem ojców założycieli? Większe wpływy w państwach ościennych, przechwyt "realny" filarów gospodarczych, niwy eksporterów,a może napływ tanich robotników i dojście do transparentu-Ja Człowiek jestem bogiem i robię co chcę...? Ciekawe,

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?