Wkrótce rozpocznie się ewangelizacja Krakowa

Trwają przygotowania do ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się w dniach 19-21 października na stadionie Cracovii oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wydarzenie wpisuje się w rozpoczynający się 11 października Rok Wiary w Kościele katolickim.


W ramach wydarzenia zaplanowano m. in. wspólne modlitwy za miasto, dzielenie się świadectwami, głoszenie Dobrej Nowiny, koncerty. Ewangelizacja Krakowa w pierwszych dwóch dniach (19 i 20 października) odbywać się będzie na stadionie Cracovii. Natomiast zwieńczeniem tego wydarzenia będzie Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, którą zaplanowano na 21 października. Będzie to nabożeństwo z posłaniem do ewangelizacji w środowiskach pracy, nauki i zamieszkania.

 

"Celem październikowej ewangelizacji Krakowa jest świadectwo Kościoła, czyli osób, które wierzą, wobec tych, które utraciły swoją wiarę. Wezmą w nim udział zarówno osoby aktywne w Kościele, przedstawiciele różnych ruchów, grup i wspólnot, ale też do osoby, które utraciły wiarę" - powiedział KAI Andrzej Lewek, członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji oraz szef diakonii informacji i mediów. "Wierzymy, że nikt nie odejdzie bez wielkiego doświadczenia, bez odbudowania swojej wiary" - dodał.

 

Hasłem wydarzenia jest "Bliżej, mocniej, więcej". Zdaniem Andrzeja Lewka ukazuje ono, co jest pozytywnego w życiu człowieka, czyli pragnienie bycia bliżej Boga. "Chcemy być Bliżej Jezusa, doświadczyć Mocniej Jego obecności i zaczerpnięcia Więcej życiodajnej wody ze zdrojów zbawienia" - wyjaśnia.

 

"To spotkanie może dla każdego z nas oznaczać nowy początek Historii, którą - być może - uznaliśmy już za bezpowrotnie zamkniętą, albo takiej, której tak naprawdę nigdy nie mieliśmy jeszcze odwagi zacząć w sposób wolny i odważny" - napisał w zaproszeniu bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. "Każdemu mówię: Przyjdź! Nawet jeśli nie odnajdujesz w sobie wiary. Pozwól, by Jezus mógł Ci pokazać swoje przebite dłonie i powiedzieć "Pokój Wam!" - podkreślił.

 

Do współpracy w przygotowaniu ewangelizacji Krakowa zaproszone zostały ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie, działające na terenie archidiecezji krakowskiej. Obecnie w prace organizacyjne włączonych jest ponad pięćdziesiąt różnych wspólnot, które zaangażowały się w wybrane przez siebie diakonie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook