"Chrześcijanie stają się znakiem sprzeciwu"

Wielkim zadaniem dla chrześcijan jest "być solą ziemi" w świecie, który nieraz od Boga tak bardzo się oddala. "Być solą ziemi" to znaczy przypomnij sobie, kim jesteś i bądź tym kim jesteś w każdej dziedzinie życia, w rodzinie, w kulturze, w polityce, w służbie dla dobra wspólnego - podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. (fot. Wonderlane / flickr.com)

Jednym z wielkich problemów naszych czasów jest problem tożsamości chrześcijan - powiedział kard. Stanisław Ryłko na rozpoczęcie kilkudniowego pobytu w Poznaniu. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich jest gościem specjalnym Poznańskiego Forum Duszpasterskiego, które poświęcone będzie roli świeckich w Kościele i ich obecności w społeczeństwie.

 

Tuż po przylocie do Poznania kard. Ryłko wziął udział w krótkiej konferencji prasowej. - Wielkim zadaniem dla chrześcijan jest "być solą ziemi" w świecie, który nieraz od Boga tak bardzo się oddala. "Być solą ziemi" to znaczy przypomnij sobie, kim jesteś i bądź tym kim jesteś w każdej dziedzinie życia, w rodzinie, w kulturze, w polityce, w służbie dla dobra wspólnego - podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

 

Wspominając kongres świeckich, który Rada zorganizowała w tym miesiącu w Afryce, kard. Ryłko zauważył, że być chrześcijaninem w świecie stanowi dziś niemałe wyzwanie. - Kongres wyraźnie ujawnił, że nie jest łatwa sprawa, chrześcijanie stają się bowiem znakiem sprzeciwu - mówił kard. Ryłko.

 

Wśród uczestników forum obok kard. Ryłko znajdą się abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i abp Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Podczas forum odbędzie się dyskusja z udziałem Jacka Pulikowskiego, prof. Anieli Dylus, Marka Jurka i Jana Pospieszalskiego na temat powinności katolików w rodzinie, gospodarce, polityce i mediach.

 

Na forum do Poznania przybędą goście z całej Polski. Najliczniejszą grupę zgłoszonych uczestników stanowią członkowie różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich, są też nauczyciele, przedstawiciele parafii, ludzie nauki i przedstawiciele administracji samorządowej.

 

Organizatorem Poznańskiego Forum Duszpasterskiego jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Archidiecezji Poznańskiej oraz Akcja Katolicka. Forum obradować będzie w sobotę 29 września w auli Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej.

 

Sesji towarzyszyć będzie wystawa na temat pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa, zwanego Pomnikiem Wdzięczności, który był odsłonięty i poświęcony 80 lat temu w Poznaniu. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa Polka 19:09:21 | 2012-09-28
Niełatwo zaakceptować bruzdkującego"wroga",gdy poczęcie jest przedstawiane jako prawo, a nie zadanie. Nie zmieni się tego poprzez propagowanie zwalczania płciowego cyklu kobiety za pomocą sztucznej antykoncepcji. To utrwala stereotyp,że myśleć,liczyć,planować to znaczy  być"uwięzionym",nie mającym możliwości panowania nad jakimś NIEOKREŚLONYM BOŻKIEM PŁODNOŚCI". Trzeba poznać siebie ,ocenić życiowe możliwości i wiedzieć,że zarobić teraz na śpiochach,znaczy w przyszłości musieć się przekwalifikować. Niebezpieczna jest droga wolności,kiedy jej Lekarz nie oświetla.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook