Włochy: Episkopat broni rodziny i ludzkiego życia

O "sieci zepsucia i skandali, która spowija klasę polityczną i wzbudza słuszne oburzenie" oraz o "pożałowania godnym rozejściu się społeczeństwa cwanych ze społeczeństwem uczciwych" czytamy w komunikacie końcowym Rady Stałej Włoskiej Konferencji Biskupiej.

 

Obradujący w Rzymie hierarchowie zwrócili uwagę na dysproporcję między ogromną spuścizną kulturową Italii a niskim poziomem jej życia publicznego. Domaga się to wysiłku formowania sumień ludzi wierzących, zaangażowanych w politykę.

 

Z drugiej strony alarmujące stają się skutki kryzysu gospodarczego, w jakim pogrążone są Włochy. Biskupi przypominają w związku z tym o potrzebie solidarności i wsparcia, czemu stara się wyjść naprzeciw Kościół. W tym kontekście budzą sprzeciw dążenia niektórych środowisk do osłabienia instytucji rodziny, jak inicjatywy na rzecz legalizacji związków nieformalnych, w tym homoseksualnych.

 

Podobny niepokój towarzyszy dyskusji nad legalizacją eutanazji. Rada Stała włoskiego episkopatu potwierdziła więc zaangażowanie Kościoła na rzecz ochrony rodziny i ludzkiego życia. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?