Popierali arabską wiosnę, teraz się obawiają

- Jeszcze nigdy sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie nie była tak zła. Apelujemy zatem do europejskich przywódców politycznych, by stanęli w ich obronie - czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Ogólnego Wspólnoty Protestanckich Kościołów w Europie, które dobiega dziś końca we Florencji.

 

Zgromadzenie przypomina ono, że protestanci cenią sobie wolność i dlatego wszyscy, którzy o nią walczą, mogą liczyć na ich poparcie. To właśnie dlatego wspólnoty protestanckie z sympatią odnosiły się do arabskiej wiosny. Teraz jednak widzą, że sytuacja rozwija się w złym kierunku. Niepokoją je doniesienia chrześcijan z Bliskiego Wschodu, którzy czują się coraz bardziej zagrożeni i wykluczeni ze społeczeństwa. W sposób szczególny dotyczy do Syrii, gdzie łamie się prawa człowieka i unicestwia pluralizm religijny - uważają europejscy protestanci.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Beniamin 09:54:35 | 2012-09-27
Tylko naiwni mogli sądzić że te przemiany nie będą wodą na młyn dla religijnych ekstremistów.Wiadomo było że dyktatorów zastąpią dyktatury religijne w dodatku wrogo nastawione do zachodu i jego kultury w tym oczywiście chrześcijaństwa.
Na co liczyli zachodni  politycy?Czyżby na to że muzułmańscy fanatycy docenią pomoc zachodu ?Jeżeli tak to byli wyjątkowo naiwni co dyskwalifikuje ich jako polityków

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Kinga 08:42:35 | 2012-09-27
Jazmig, masz rację w 100%. Politycy zachodni pracowicie rozwiązują problemy, które sami stworzyli, np. wyhodowali bin Ladena.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 07:30:16 | 2012-09-27
 Za głupotę trzeba płacić. Szkoda tylko, że płacą wspólnoty chrześcijańskie w krajach muzułmańskich, a nie ci durnie z Europy i Ameryki.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook