Patriarcha: oddam życie za pojednanie w Syrii

(fot. EPA/SANA HANDOUT)

Do pojednania w Syrii wezwał greckokatolicki (melchicki) patriarcha Antiochii Grzegorz III Lahham. W apelu skierowanym do papieża, kardynałów, konferencji episkopatów, królów i głów państw oraz wszystkich ludzi dobrej woli hierarcha przekonuje, że "pojednanie jest jedyną deską ratunku" dla Syrii i dlatego jest za nie gotów złożyć w ofierze swoje życie.

 

Wskazał, że Kościół w Syrii jest wezwany do pełnienia posługi pojednania wszystkimi dostępnymi środkami, gdyż pojednanie znajduje się w centrum nauczania Jezusa Chrystusa w Ewangelii.

Wezwał syryjskich uchodźców do cierpliwości. Jeśli zostali przesiedleni wewnątrz Syrii lub są w sąsiednich krajów, poprosił ich, by zostali blisko swoich domów i dobytku. Wyjeżdżających poza Bliski Wschód przestrzegł, że ich powrót do ojczyzny będzie trudniejszy. - Dlatego mówię wam: Nie emigrujcie! Będziemy nadal podejmować wysiłki, by przyjść z pomocą potrzebującym i przesiedlonym - zapewnił patriarcha.

Zaapelował do Syryjczyków, muzułmanów i chrześcijan, którzy "od półtora roku dźwigają ciężar tragicznej i krwawej sytuacji" w kraju, by wspólnie znaleźli "inną drogę wyjścia niż przemoc, broń, mordowanie i niszczenie, gdyż na tej drodze nikt nie jest zwycięzca, ale wszyscy są zwyciężeni".

- Dlatego apeluję słowami czcigodnego wersetu Koranu: "Przyjdźcie, zabierzmy razem głos" i wersetem Świętej Ewangelii: "Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój" - napisał Grzegorz III Lahham.

Kilka dni temu falę komentarzy wywołała zapowiedź, że patriarcha melchicki zwróci się do papieża z prośbą o uznanie przez Stolicę Apostolską niepodległego państwa palestyńskiego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook