Synod Biskupów - pięciu delegatów z Polski

Czterech hierarchów polskiego Kościoła oraz Polka jako audytorka - pojadą na XIII Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Odbywać się ono będzie w Rzymie w dniach od 7 - 28 października pod hasłem: "Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej".

 

Jak dowiedziała się KAI, na Synod pojadą kardynałowie Kazimierz Nycz i Stanisław Dziwisz, a także arcybiskupi Józef Michalik - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Stanisław Gądecki - wiceprzewodniczący KEP. Natomiast metropolita lubelski abp Stanisław Budzik uda się na Synod, w wypadku gdyby któryś z wyżej wymienionych hierarchów nie mógł w nim wziąć udziału.

 

W charakterze audytorki pojedzie była przewodnicząca Światowej Konferencji Instytutów Świeckich Ewa Kusz. Była ona również audytorką na poprzednim Synodzie Biskupów.

 

W Synodzie uczestniczyć będą też Polacy, którzy stoją na czele watykańskich dykasterii: prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko oraz arcybiskup Zygmunt Zimowski, który od 2009 roku jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

 

O znaczeniu obecnego Synodu, który zbiegnie się z 50 rocznicą otwarcia II Soboru Watykańskiego i inauguracją 11 października Roku Wiary jest fakt, że 4 października Benedykt XVI uda się do Loreto. Ojciec Święty pragnie w tamtejszym sanktuarium zawierzyć Matce Bożej prace Synodu oraz Rok Wiary. Papieska wizyta odbędzie się w 50 rocznicę historycznej pielgrzymki bł. Jana XXIII do Asyżu i Loreto w przeddzień otwarcia obrad II Soboru Watykańskiego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~napięcie rośnie 12:57:37 | 2012-08-27
Ustanowią dogmat kultu dokumentów Soboru Watykańskiego II ? 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?