"Razem możemy znacznie więcej!"

(fot. poslfit / flickr.com)

Caritas w Polsce po raz czwarty organizuje kampanię pod hasłem "Tornister pełen Uśmiechów". Na dzieci z najuboższych rodzin czeka już ponad 15 tysięcy wyprawek ufundowanych przez darczyńców, którzy w parafiach w całej Polsce przekazali do specjalnych koszy Caritas artykuły szkolne.

 

Głównym celem kampanii "Tornister pełen Uśmiechów" jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkunastu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży. W ciągu trzech lat Caritas udało się rozdać 17,5 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian.

 

- Dzięki zaangażowaniu mediów o naszej kampanii dowiadują się rodziny, które chcą udzielić wsparcia potrzebującym. Lista dzieci, które czekają na pomoc jest jeszcze długa, mamy pewność, że każda wyprawka trafi w odpowiednie ręce. Troska o dobro dzieci, to priorytet dla Caritas w Polsce - podkreśla dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Przypomina też, że kościelna organizacja charytatywna od początku swojej działalności pracuje nad wyrównaniem szans edukacyjnych i zapewnieniem opieki socjalnej najbardziej potrzebującym uczniom w Polsce.

 

Kampanię Caritas wspiera też wielu partnerów m.in. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, dlatego w tym roku kilka tysięcy dzieci będzie mogło liczyć na podręczniki WSiP, które znalazły się w wyprawkach.

 

"Tornister pełen Uśmiechów" to świetny przykład solidarności ludzi, instytucji i firm dobrej woli, dlatego z dumą przyjęliśmy zaproszenie do grona partnerów - mówi Jerzy Garlicki, prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Dzięki uczestnictwu w programie nasze hasło "Pomagamy uczyć" nabrało nowego znaczenia. Dziękujemy za to i namawiamy innych, by do tornistrów dołożyli także uśmiech od siebie. Razem możemy znacznie więcej! - dodaje.

 

Finał kampanii zaplanowano na 1 września w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone "Tornistry pełne Uśmiechów". W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych artystów. Główną atrakcją będzie koncert legendy polskiego rocka, grupy Varius Manx. Gościem specjalnym będzie zespół NO MERCY. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

 

Organizatorem rodzinnego pikniku "Tornister pełen Uśmiechów" w Przemyślu jest w tym roku Caritas Polska razem z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Programem Pierwszym TVP S.A. Impreza miała już 3 edycje. Gościła już w Rzeszowie, Skierniewicach i w Poznaniu. Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich piknik będzie transmitowany na antenie TVP1.  

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook