Wystawa pojazdów JP II w Łagiewnikach

(fot. flickr.com/ Catholic Church (England and Wales)

Samochody, samoloty, pociągi, riksze, gondole, którymi podróżował Jan Paweł II będzie można zobaczyć na plenerowej wystawie fotograficznej prezentowanej do końca września przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Galerię zatytułowaną "Papamobilem ku świętości - pojazdy Jana Pawła II" przygotowało Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz Oficyna Wydawnicza Kwadrat w ramach 10-lecia konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Jak powiedział w rozmowie z PAP kurator ekspozycji Jacek Stroka, na terenie sanktuarium w Łagiewnikach znalazło się ok. 100 fotografii opatrzonych opisem technicznym pojazdów. Zdjęcia są podpisane po polsku i po angielsku. Zawisły na 42 planszach.

Na wystawie pokazano prace ponad 10 autorów, w tym fotografa watykańskiego Arturo Mari, towarzyszącego papieżowi w wielu pielgrzymkach Adama Bujaka, fotografa prymasów polskich Ryszarda Rzepeckiego.

Zdjęcia wykonano przede wszystkim w miejscach pielgrzymek Jana Pawła II.

Oprócz znanego papamobile, papieża Polaka można zobaczyć m.in. w pociągu, którym jechał do Fatimy; w barce, którą płynął po rzece w Indiach; w ferrari, do którego przetestowania został namówiony na torze wyścigowym Fiorano Modenese w Modenie we Włoszech.

Nie zabrakło obrazów Jana Pawła II w samochodach, jakimi jeździł w czasie wizyt do Polski. Odwiedzający Łagiewniki zobaczą m.in. papieża we Fiacie 125p, meleksie, którym poruszał się na lotnisku w Balicach, mercedesie ML430 W16, kolejce linowej w Tatrach.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~leon 19:51:31 | 2012-08-11
troll , ty masz zawqsze dobre komentarze
niech wysla te pojazdy pana karola do roznych kosaciolow , katolicy pewnie beda sie do nich modlic

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 11:30:42 | 2012-08-11
Jeszcze nie ma osiołka na którym by JP2 jechał.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook