Australia: kongres nowej ewangelizacji

Radio Watykańskie

W Australii rusza nowa ewangelizacja. Jej żywotnym centrum mają stać się parafie. Od dziś, przez trzy najbliższe dni księża, zakonnice oraz świeccy biorą udział w krajowym kongresie uczącym tego, czym jest nowa ewangelizacja i jak należy ją prowadzić.

 

Spotkanie w mieście Chastwood przebiega pod hasłem "Głosić 2012", a jego gościem honorowym jest odpowiedzialny w Watykanie za nową ewangelizację abp Rino Fisichella. Mówił on, że choć sposoby ewangelizowania zmieniają się w zależności od czasu, miejsca i kultury to niezmienna pozostaje konieczność dawania świadectwa o Chrystusie swoim życiem.

 

Swym świadectwem wiary z mieszkańcami Antypodów dzielą się w Chastwood przedstawiciele młodych Kościołów Afryki. Organizatorzy podkreślają, że potrzeba na nowo rozpalić ogień wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym Kościele Australii i Nowej Zelandii, którego przedstawiciele też obecni są na kongresie.

 

Poświęcony nowej ewangelizacji kongres wpisuje się nie tylko w przygotowania do jesiennego synodu biskupów i Roku Wiary. Jest też częścią ewangelizacyjnej strategii australijskiego Kościoła przeżywającego właśnie Rok Łaski, którego zadaniem ma być powrót do Chrystusa i zacieśnienie z Nim osobistej więzi.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~napięcie rośnie 23:49:40 | 2012-08-09
"Od dziś, przez trzy najbliższe dni księża, zakonnice oraz świeccy biorą udział w krajowym kongresie uczącym tego, czym jest nowa ewangelizacja i jak należy ją prowadzić".

No właśnie; czym ma być ta nowa ewangelizacja. To jest dopiero pytanie ! Dramaturgia niedługo sięgnie zenitu...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?