Tysiąc ewangelizatorów na Przystanku Jezus

(fot. PAP/Lech Muszyński)

Ponad tysiąc osób - w tym 700 świeckich - ewangelizowało podczas zakończonego wczoraj Przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą. Przystanek poprzedził I Kongres Nowej Ewangelizacji, na który swój udział zgłosiło ponad 300 ruchów i wspólnot.
 

Patronat nad Kongresem i PJ objęli ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt oraz przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji bp Grzegorz Ryś. Uroczystą Eucharystię ostatniego dnia sprawował bp pomocniczy diecezji Paweł Socha.

 

Organizatorem Przystanka Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

 

Ewangelizatorzy PJ, przez cały rok przygotowywali się do posługi ewangelizacyjnej biorąc udział w rekolekcjach i warsztatach, aby nieść Dobrą Nowinę rówieśnikom, uczestniczącym w festiwalu rockowym Przystanek Woodstock, organizowanym przez Jerzego Owsiaka.

 

W tym roku do Kostrzyna przyjechało ponad tysiąc ewangelizatorów, w tym: ok. 158 księży, 95 kleryków, 30 diakonów, 61 sióstr zakonnych i ponad 700 świeckich . Byli obecni przedstawiciele ponad 300 ruchów i wspólnot.

 

Wśród uczestników były osoby z Białorusi, Ukrainy, Włoch, Brazylii, Niemiec, Francji. Relacje TV na www.dobremedia.org oglądało stale 11 tysięcy osób.

 

"Zapraszaliśmy młodzież z Woodstocku na modlitwy, które odbywały się pod białym krzyżem: w samo południe Anioł Pański, o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18 Modlitwa różańcowa i na zakończenie o godz. 21:00 Apel Jasnogórski" - napisał m.in zespół redakcyjny na stronie www.przystanekjezus.pl.

 

Na kolorowym telebimie emitowane były filmy kina nocnego, świadectwa znanych osób i teledyski. Odbywały się spotkania z ekspertami, oraz debaty, np: "Zagnij księdza". Ojcowie Antonello i Enrique z São Paulo - inicjatorzy wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, wzięli udział w Kongresie oraz w pierwszym dniu Przystanku Jezus, modląc się do późnej nocy.

 

Gośćmi PJ i Kongresu NE byli: abp Rino Fisichella z Rzymu - przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, abp Andrzej Dzięga - metropolita szczecińsko-kamieński, bp Edward Dajczak - biskup koszalińsko-kołobrzeski, inicjator Przystanku Jezus, wieloletni przystankowy rekolekcjonista, bp Wojciech Polak - Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, duszpasterz opolski bp Andrzej Czaja, dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego, ks. prof. Witold Zdaniewicz z UKSW, Andrzej Sionek (Lanckorona) i prof. Jacek Kurzępa z Krosna Odrzańskiego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~mrj 16:48:03 | 2012-08-08
do henka
Choć Twój komentarz nie jest życzliwy, to odpowiem Ci zyczliwie.
Na zdjęciu jest po prostu modlitwa za osobę, która o to poprosiła. Żadne egzorcyzmy.
"Faceci w sukienkach" - jak ich nazywasz, to księża i klerycy. Zrezygnowali ze części ze swoich wakacji i przyjechali na PJ by pomóc osobom potrzebującym. Zapewniam Cię, że było bardzo wielu takich, którzy o taką pomoc poprosili. Miałem okazję widzieć jak młodzi ludzie w kolejce ustawiali się do księdza do spowiedzi czy rozmowy o swoim życiu. A księża naprawdę nie mieli czasu na sen czy jedzenie , tak wielu ludzi przychodziło.
Podobnie jak przychodzili ludzie do Jezusa i Apostołów - jak czytamy w Ewangelii.
Życzę Ci także dobrych rozmów z księżmi. którzy gotowi są Cię wysłuchać.
A Ty jesteś gotowy by rozmawiać?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mrj 16:35:01 | 2012-08-08
Witajcie, bylam w tym roku na PJ i niestety sie troche zawiodlam. Po pierwsze zabraklo rekolekcji biskupa Dajczaka. Na te rekolekcje przed wyjsciem na pole czekalam zawsze caly rok. Po drugie: kongres byl dobry, ale wkurzylo mnie gdy sie skonczyl, prelegenci wsiedli do samochodow i wyjechali, nikt z nich /tak mi sie wydaje) nie wyszedl na pole. A szkoda...Teoria ok, ale zabraklo tym razem swiadectwa!


PJ to służba. Rekolekcje masz przez cały rok w parafii, wsólnotach, jest chyba sporo propozycji w Polsce.
Co do prelegentów, to jak nie zapytasz, to się nie dowiesz dlaczego ktoś musiał jechać. Może miał pod opieka 100 osób potrzebujących jego obecności. Wiem o kilku z prelegentów, że nie tylko jeżdżą na kilkudniowe akcje ewangelizacyjne, ale całe swoje życie poświęcili ewangelizacji i służbie bliźniemu. Zanim bedziesz miała żal do kogokolwiek, najpierw dowiedz się więcej o jego życiu, motywacjach. Twój problem to osądzanie i to na podstawie pozorów. Wyrzecz się tego grzechu a zobaczysz jak życie stanie się radośniejsze a ludzi zobaczysz lepszymi niż teraz. Pozdrawiam.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~heniek 03:00:55 | 2012-08-07
co oni robia na tym zdjeciu ?
egzorcyzmy czy modla sie nad butelka taniego alkoholu
tak poza tym , to po co tam jezdza faceci w czarnych kieckach ?

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mins32 21:33:58 | 2012-08-06
 Racja. Zabraklo ksiedza Dajczaka. Tata mu umarl :(

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marta 21:29:19 | 2012-08-06
 Witajcie, bylam w tym roku na PJ i niestety sie troche zawiodlam. Po pierwsze zabraklo rekolekcji biskupa Dajczaka. Na te rekolekcje przed wyjsciem na pole czekalam zawsze caly rok. Po drugie: kongres byl dobry, ale wkurzylo mnie gdy sie skonczyl, prelegenci wsiedli do samochodow i wyjechali, nikt z nich /tak mi sie wydaje) nie wyszedl na pole. A szkoda...Teoria ok, ale zabraklo tym razem swiadectwa!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Marcin 20:27:31 | 2012-08-06
"sadwe" zobacz tutaj: >> www.przystanekjezus.pl/o_nas/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~sadwe 20:09:31 | 2012-08-06
co oni robią ? egzorcyzmy ?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook