To ustawa "dogłębnie niemoralna i nieludzka"

(fot. James Tan Chin Choy/flickr.com)

Mianem "dogłębnie niemoralnej i nieludzkiej" nazwali biskupi Chorwacji przyjętą przez parlament tego kraju ustawę o tzw. wspomaganym zapłodnieniu. Zwrócili przy tym uwagę, że godzi ona w podstawowe wartości małżeństwa i rodziny.

 

Uchwalone 13 lipca prawo uchodzi za najbardziej liberalne w całej Europie, pozwalając na zamrażanie zarówno ludzkich gamet, jaki i zarodków. Ze wspomaganego zapłodnienia mogą korzystać nie tylko legalne małżeństwa, ale i związki nieformalne czy samotne kobiety, choć z drugiej strony wyraźnie wyłączono spod niego związki homoseksualne. Wątpliwości budzą także inne szczegóły ustawy, jak ewentualność stosowania gamet i samych embrionów od dawców z zewnątrz, możliwość powtarzania zabiegów czy nakaz informowania osoby spłodzonej w ten sposób o szczegółach jej poczęcia.

 

Episkopat Chorwacji zwraca uwagę, że możliwość przechowywania zarodków w stanie zamrożenia nie gwarantuje prawa do życia większości z nich, ale w praktyce skazuje je na śmierć. Ponadto zdaniem biskupów nowa ustawa nie chroni zdrowia ludzkiego, bowiem nie zmierza ku leczeniu bezpłodności. Nie rozwiązuje też problemów małżeństw i rodzin, ale służy interesom firm farmaceutycznych i wyspecjalizowanych ośrodków medycznych. Chorwacki episkopat wzywa w tej sytuacji wiernych do modlitwy, postu i umartwienia w intencji ochrony życia, małżeństwa oraz wartości rodziny. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~za:Natalia_ Dueholm 00:59:26 | 2012-07-20
Jak kłamią aborcyjne statystyki. Prawdy o prenatalnym dzieciobójstwie nie dowiemy się od grup, które za nim lobbują
wpolityce.pl/artykuly/32598-jak-klamia-aborcyjne-statystyki-prawdy-o-prenatalnym-dzieciobojstwie-nie-dowiemy-sie-od-grup-ktore-za-nim-lobbuja

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~za:Natalia_ Dueholm 00:59:12 | 2012-07-20
Jak kłamią aborcyjne statystyki. Prawdy o prenatalnym dzieciobójstwie nie dowiemy się od grup, które za nim lobbują
wpolityce.pl/artykuly/32598-jak-klamia-aborcyjne-statystyki-prawdy-o-prenatalnym-dzieciobojstwie-nie-dowiemy-sie-od-grup-ktore-za-nim-lobbuja

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Ład_Stwórcy 00:55:10 | 2012-07-20
Dziś otrzymane z HLI: "Zapłodnienie in vitro a rak piersi
Młode kobiety, które poddały się procedurom in vitro są zagrożone wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi. Do takich ustaleń doszli naukowcy z Uniwersytetu w Crawley (Australia Zach.). Badania przeprowadzono na grupie kobiet w wieku 20 – 44 lata. Analizowano zdrowie pacjentek, które w latach 1983 – 2002 zgłosiły się do szpitali na leczenie niepłodności. Naukowcy dysponowali danymi 21 tys. kobiet. W toku badań ustalono wskaźnik zachorowalności na nowotwór piersi. Monitorowano dwie podgrupy – kobiety, które poddano sztucznemu zapłodnieniu oraz kobiety, które nie przeszły zapłodnienia in vitro. Okazało się, że kobiety, które rozpoczęły leczenie przez 24. rokiem życia i które przeszły procedury in vitro są aż o 50 proc. bardziej narażone na zachorowanie niż ich rówieśniczki z zaburzoną płodnością, które nie przeszły in vitro. Organizm młodej kobiety jest szczególnie wrażliwy na wszelką ingerencję hormonalną - może ona mieć prawdziwie katastrofalne skutki. [„Fertility and Sterility”] - Bezbożność - tzn. ludzie bez-bożni - gotowa jest naruszać ład Stwórcy w każdej dziedzinie. Opamiętanie przynosi dopiero zawalenie się wieży Babel na głowę. Wszysvcy za to zapłacimy i to chyba już niedługo.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook