"Zagrożenia wskazane przez KEP są realne"

W ocenie ekspertów Ministerstwa Sprawiedliwości, zagrożenia na które wskazuje prezydium Episkopatu mają charakter realny - powiedział KAI szef resortu min. Jarosław Gowin. Skomentował w ten sposób dzisiejsze oświadczenie polskich biskupów, w którym napisali oni, że Konwencja w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet zbudowana jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których w żaden sposób nie można zaakceptować.
 

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wyraziło niepokój stanowiskiem premiera, który zapowiedział podpisanie konwencji proponowanej przez Radę Europy.

 

Biskupi zaznaczają, że pozostaje to w sprzeczności z wcześniejszą zapowiedzią Donalda Tuska, że potrzebna jest debata publiczna nad Konwencją i skutkami jej podpisania oraz ratyfikacji. Tymczasem, przypominają, premier wysłuchał jedynie kobiet o poglądach lewicowych.

 

Biskupi zwracają uwagę, że konwencja opiera się na przekonaniu, iż przemoc wobec kobiet jest systemowa, zaś jej źródłem są religia, tradycja i kultura. Zaznaczają też, że dokument, "całkowicie pomija naturalne biologiczne różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną i zakłada, że płeć można wybierać".

 

Przypomnijmy, że z apelem o nie podpisywanie Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej zaapelowała do rządu w ubiegłym tygodniu grupa członkiń stowarzyszeń rodzinnych i kobiecych.

 

Sygnatariuszki zwracają uwagę, że zaproponowane w dokumencie środki godzą w kulturę, tradycję i rodzinę, antagonizują płcie i zamiast łagodzić mogą generować przemoc i wzmagać postawy agresji.

 

Podobne stanowisko wyraziła kilka dni temu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. - Nie kwestionując konieczności przeciwdziałania przemocy wobec kobiet dostrzegamy, że dokument ten zamiast realizować ten cel, nastawiony jest na walkę z moralnością chrześcijańską i wartościami określonymi w Konstytucji RP - głosi oświadczenie Federacji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?