Duchowy gigant tkwi w każdym z nas!

W każdym z nas tkwi gigant duchowy, tak jak tkwił w Janie Pawle II, jeśli będziemy współpracować z łaską krzyża, z łaską Bożego miłosierdzia, z łaską Ducha Świętego.

W każdym z nas tkwi gigant duchowy, tak jak tkwił w Janie Pawle II - powiedział 26 czerwca abp Józef Michalik podczas peregrynacji relikwii bł. Jana Pawła II i Wielkopiątkowego Krzyża Papieskiego w Zagórzu k. Sanoka. Zaznaczył, że dokona się to, jeśli człowiek będzie współpracował z łaską krzyża.


Abp Józef Michalik podkreślał, że krzyż Jezusa mówi nie tylko o grzechu, ale o miłości Boga i jest wielkim przesłaniem nadziei. Stwierdził, że nie ma piękniejszej nauki nad naukę krzyża, a dzięki śmierci Jezusa na krzyżu, wszystko jest możliwe.

 

- Ten krzyż dla wszystkich ludzi odtąd będzie mógł być oparciem, źródłem dodatkowej mocy, jeśli przyjmą go z wiarą i miłością, bo przecież na krzyżu Jezus wysłużył Ducha Świętego. Jeśli potrafimy skorzystać z tej łaski nie tylko grzechy będą odpuszczone, ale otrzymujemy szansę rozwoju naszego człowieczeństwa - powiedział abp Michalik.

 

Zapewniał, że dzięki wierze, człowiek nie utraci swojej hierarchii wartości i zachęcał do miłości Boga "więcej niż inni".

 

- W każdym z nas tkwi gigant duchowy, tak jak tkwił w Janie Pawle II, jeśli będziemy współpracować z łaską krzyża, z łaską Bożego miłosierdzia, z łaską Ducha Świętego. I nigdy nie jest za późno, czy jesteśmy młodzi, czy jesteśmy starsi, czy jesteśmy pochyleni nad grobem. Jeszcze można miłość obudzić: do Jezusa, do ludzi i oczyścić nią serce - mówił metropolita przemyski.

 

Zagórz jest kolejną parafią na drodze relikwii krwi bł. Jana Pawła II oraz krzyża, który Papież trzymał w swoich dłoniach podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r. Peregrynacja po wszystkich parafiach archidiecezji przemyskiej trwa od 16 października 2011 r. Zakończy się 8 grudnia 2012 r.

 

Krzyż, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas ostatniej swojej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r. został wykonany przez artystę rzeźbiarza Stanisława Trafalskiego ze Stefkowej w Bieszczadach. Papież otrzymał go przy okazji spotkania w Watykanie z samorządowcami. Obecnie właścicielem krzyża jest abp Mieczysław Mokrzycki, a jego szafarzem ks. Mieczysław Bizior, proboszcz w Kraczkowej k. Łańcuta w archidiecezji przemyskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook