"Pogotowie duchowe" krakowskich kapucynów

"Pogotowie duchowe" to nowa inicjatywa kapucynów z Krakowa. Duchowni przez 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu czekają na telefony od osób, które potrzebują pomocy, wsparcia, dobrej rady lub wspólnej modlitwy.

 

"Pogotowie duchowe to dzieło kapłanów kościoła rzymsko-katolickiego. 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, chcemy być dla ludzi, dla owiec z owczarni Chrystusa. Jeżeli chcesz, zadzwoń, umów się z nami. Czujesz, że potrzebujesz duchowej pomocy - nie zwlekaj. Zadzwoń ! a szybko zawieziemy Cię do lekarza, którym jest Jezus Chrystus" - napisali bracia kapucyni na swojej stronie www.pogotowieduchowe.pl.

 

Br. Benedykt Pączka, pomysłodawca tego przedsięwzięcia powiedział KAI, że idea powstania pogotowia zrodziła się w konkretnej sytuacji. - Kiedyś na Facebooku napisał do mnie młody człowiek, że chce popełnić samobójstwo, poprosiłem go o numer telefonu i zadzwoniłem do niego - wspomina br. Pączka. - Pomyślałem wtedy, że trzeba coś takiego stworzyć, bo potrzebna jest w takich sytuacjach szybka interwencja - dodaje. Jak podkreśla, kapłan nie musi być tylko za ołtarzem lub w kancelarii, ale potrzebne jest właśnie takie działanie.

 

Br. Pączka przyznaje, że telefonów jest coraz więcej, a osoby dzwonią z różnymi problemami. - Najczęściej proszą o konkretną pomoc, radę, wtedy zastanawiamy się co zrobić dalej, jak jej pomóc lub do jakiego specjalisty skierować, aby osoba ta nie pozostała sama - podkreśla.

 

Na stronie internetowej można znaleźć dokładne godziny dyżurowania kapłanów, a dostępność duchownego w danym mieście sygnalizowana jest zieloną lampką. Jeżeli jednak w danym dniu w naszym mieście nie jest dostępny kapłan, można zadzwonić do duchownego z innego województwa. Obok zdjęcia kapłana są podane dni i godziny, w których pełni dyżur przy telefonie oraz krótki opis jego biografii oraz specjalizacji czy zainteresowań. - Może zdarzyć się tak, że ktoś z nas będzie zajęty i nie odbierze Twojego telefonu. Napisz wtedy SMS i spodziewaj się szybkiej odpowiedzi na Twoje wezwanie - zapewniają kapucyni.

 

Na stronie można znaleźć także numery telefonów do różnych instytucji specjalistycznych, świadczących m. in. pomoc dla dzieci i młodzieży i ofiar przemocy w rodzinie. Na stronie jest również zakładka "świadectwa", gdzie można dzielić się swoimi przeżyciami dotyczącymi wiary.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~trzy 11:46:11 | 2013-09-18
Super.Doskonały pomysł.Pozdrawiam.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anna 17:19:10 | 2012-09-20
Super pomysł! No właśnie czegoś takiego brakowało!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bobi 19:59:09 | 2012-06-19
 Doskonała inicjatywa:)
Kapucyni są  Spoko !

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bobi 19:58:35 | 2012-06-19
 Doskonała inicjatywa:)
Kapucyni są  Spoko !

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook