Polska młodzież pomaga rówieśnikom z Afryki

Poprzez realizację projektu pod hasłem "Młodzi Polacy pomagają młodym w Kamerunie" afrykańska młodzież otrzyma duchowe i materialne wsparcie europejskich rówieśników. Inicjatorem projektu jest Michał Piętosa, katecheta z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

 

Na początku lipca Michał Piętosa i Karolina Orzoł - doktorantka w katedrze katechetyki i pedagogiki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, udają się na misje do Kamerunu.

 

Wolontariusze pomagać będą siostrom misjonarkom w szkole. Najpilniejszą pracą będzie budowa aneksu kuchennego a także praca z zespołem młodzieżowym. Tamtejszym uczniom jako dar od polskiej młodzieży przekażą sprzęt nagłaśniający. Dostarczą leki, środki opatrunkowe i higieniczne, ubrania oraz pomoce szkolne.

 

Inicjator projektu pomocowego w rozmowie z KAI powiedział, że projekt jest odpowiedzią na prośbę o pomoc s. Orencji Żak SAC, która od ponad 30 lat pracuje na misjach w Afryce. Przez wiele lat była misjonarką w Rwandzie i Kongo także podczas wojny 1994 roku.

 

Wspierającymi projekt są: o. Krzysztof Kołodyński SVD (Werbistowskie Centrum Młodych TABOR -Chludowo) oraz ks. Łukasz Rybiński z Wyszkowa z diecezji łomżyńskiej.

 

Wsparcie modlitewne zapewnia Werbistowskie Centrum Młodych Tabor oraz Centrum Misyjne Sióstr Pallotynek z Warszawy, zajmujące się misjami m.in w Kamerunie, na konto których przekazywane są pieniądze ze zbiórek.

 

Projekt "Młodzi Polacy młodym w Kamerunie" polega m.in. na pomocy materialnej poprzez wysyłanie paczek z zabawkami, ubraniami, i pomocami szkolnymi. Modlitewnym wspieraniu misjonarzy, rozwijaniu poczucia odpowiedzialności młodzieży za misje, adopcji na odległość. Wolontariusze z własnego kieszonkowego adoptują co roku jedno dziecko wspierając je duchowo i materialnie.

 

Na cele misyjne wydrukowanych zostało półtora tysiąca kalendarzy. Dzięki informacjom na kalendarzach znaleźli się darczyńcy, którzy zapłacili za szczepionki, bilety i niezbędne rzeczy do wyjazdu. Wiele osób wpłacało pieniądze dzięki akcjom organizowanym z uczniami w parafiach. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook