Uroczystość Bożego Ciała w bazie wojskowej

Dla przebywających w Afganistanie polskich żołnierzy uroczystość Bożego Ciała AD 2012 była codziennym dniem służby. Pomimo tego, w większości miejsc dyslokacji Polskiego Kontyngentu Wojskowego, udało się zorganizować celebracje powyższej uroczystości w duchu naszej katolickiej i polskiej tradycji.

 

Jak poinformował kapelan kontyngentu ks. kmdr Zbigniew Rećko w Bazie Vulcan ze względów organizacyjnych obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbyły się w przeddzień święta tj. w środę. O godz. 15.00 w tamtejszej świetlicy, została odprawiona Msza św., a bezpośrednio po jej zakończeniu, alejkami bazy, przeszła procesja eucharystyczna trasą wyznaczoną przez cztery polowe ołtarze przygotowane żołnierzy służących pod dowództwem płk. Tomasza Łyska.

W czwartek, 7 czerwca, jako pierwsi w Afganistanie świętowali Boże Ciało nasi rodacy pełniący służbę w Bagram. W świetlicy polskiej kwatery wojskowej, o godz. 15.00, uroczystą Mszę celebrował przybyły na tę okazję do Bagram ks. ppor. Artur Samsel.

Celebrację eucharystyczną uwieńczyła adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem czerwcowym.


Dwie godziny później cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii oddali żołnierze służący w COP Waghez i FOB Ghazni. W tej pierwszej bazie, której obsadę stanowią żołnierze ze Zgrupowania Bojowego "Alfa" dowodzeni przez kpt. Marcina Zalewskiego, Msze św. zakończoną adoracją eucharystyczną z rozważaniem Ewangelii procesji Bożego Ciała celebrował tamtejszy kapelan ks. ppor. Władysław Włodarczyk.

Natomiast w Ghazni Eucharystię sprawował i procesję z Najświętszym Sakramentem poprowadził ks. kmdr por. Zbigniew Rećko. Cztery polowe ołtarze w tej głównej polskiej bazie w Afganistanie przygotowali: Sekcja Duszpasterstwa PKW, Wojskowa Straż Pożarna, Grupa Zabezpieczenia Medycznego i Zespół Ewakuacji Medycznej ZB "Alfa".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?