"To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię"

To papież Benedykt XVI wybrał Filadelfię jako miejsce VIII Światowego Spotkania Rodzin w 2015 r. - powiedział arcybiskup tego amerykańskiego miasta, Charles Chaput.

 

W rozmowie z agencją Zenit hierarcha ujawnił, że z propozycją zorganizowania właśnie tam kolejnego spotkania Ojca Świętego z rodzinami z całego świata wyszła Papieska Rada ds. Rodziny. Około trzech miesięcy temu abp Chaput otrzymał z niej list z pytaniem, czy archidiecezja byłaby tym zainteresowana. Odpowiedział szczerze, że byłby rad mogąc przyjąć tę propozycję, ale sytuacja finansowa archidiecezji jest niepokojąca. Mogłyby także wystąpić problemy logistyczne, związane z przyjęciem setek tysięcy uczestników Spotkania.

 

Jednak sześć tygodni temu abp Chaput otrzymał kolejny list z Rzymu, w którym został powiadomiony, że napłynęły już odpowiedzi z innych miast kandydatów, których było przynajmniej jeszcze dwa i że pomimo wspomnianych kłopotów natury finansowej i technicznej papież osobiście zdecydował o wyborze Filadelfii. -  Uznaje tę decyzję Benedykta XVI za decyzję Ducha Świętego - wskazał hierarcha.

 

Wyjaśnił, że problemy tej jednej z najstarszych diecezji w USA mają związek z przypadkami pedofilii wśród duchowieństwa. Wiele szkół katolickich zostało z tego powodu zamkniętych. Doszło także do przekształceń struktur parafialnych. Katolikami jest 37 proc. mieszkańców (1,5 mln).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?